Wpisy z tagiem: krasnoludki

niedziela, 24 stycznia 2016
Krasnal hipster

No to się doczekali hipsterzy swojego krasnala. Ynteligent jak się patrzy. Kubek z kawcią jest, laptopik jest. Broda... no broda wiadomo być musi, tylko jakoś tak nawet nie zapleciona artystycznie w chałkę. Ale niech mu będzie. Wybaczamy :)

Krasny przysiadł na Świdnickiej przy galerii z lewej strony, jak się od rynku idzie. Nie do przegapienia.

wtorek, 19 lutego 2013
Od największych do najmniejszych
A Pan od dawna tu stoi? A kolejka na egzamin, gdzie się kończy? Przy Szermierzu? To ja idę zająć swoje miejsce w ogonku.

poniedziałek, 14 stycznia 2013
O krasnalu wrocławskim w skrócie
Jakie są wrocławskie krasnale wiedzą chyba wszyscy. Udało mi się dotrzeć do czaszki krasnala wykopanej podczas prac archeologicznych na Nowym Targu. Znalezisko to zostało poddane dokładnym badaniom lecz ich wyniki nie są znane. Wciąż nie wiadomo w jakim wieku był krasnal i, czy zginął śmiercią naturalną, czy może został zatratowany na targu. Sądząc po szerokości brody należy przypuszczać, że był to osobnik płci męskiej. Zdjęcia medycyny sądowej, do których dotarłam pokazują czaszkę wraz z rekonstrukcją głowy. Niestety opisy są lakoniczne i nie wyjaśniają nic ponad to, co i tak już wiemy. Mój tajny informator zarzeka się, że jakiekolwiek dokładniejsze dane są zamknięte w miejskim sejfie. Jeśli tylko uda się do nich dotrzeć zostaną na niniejszym blogu opublikowane. Nie może być przecież tak, że prawda jest ukrywana przed opinią publiczną. Społeczeństwo ma prawo do wiedzy!

21:53, emilya5
Link Komentarze (2) »
niedziela, 18 listopada 2012
Pelikan i krasnal
Powłóczyliśmy się dziś po mieście. Zajrzeliśmy w uliczki, które do tej pory były nam nie po drodze. I udało mi się zrobić kilka nowych, ciekawych zdjęć :) Spotkałam też krasnala, którego jeszcze nie znałam. Siedzi sobie przy Centrum Krwiodawstwa i karmi pelikana kroplą krwi. Według średniowiecznych wierzeń, samica pelikana miała w czasach głodu rozrywać dziobem własną pierś i krwią karmić pisklęta, stąd pelikany uważane były za symbole poświęcenia.
Myślicie, że ten krasnal to samica karmiąca młode pelikaniątko? ;) Nie wygląda :D Ale pomysł zacny, lepszy nawet niż gdyby tam czaił się krasnal ze strzykawką.

20:01, emilya5
Link Komentarze (5) »
sobota, 10 listopada 2012
Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości
To graffiti mówi wszystko. Lepiej uważnie patrzeć pod nogi, bo można dostać ciężki łomot po kolanach (wyżej raczej nie sięgną ale to i tak zaboli, a ten poniżej wygląda bardzo groźnie).

 
1 , 2 , 3 , 4
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę