Wpisy z tagiem: imprezy

czwartek, 09 maja 2013
Marzycielska poczta- zaproszenie
Hej! Jeśli będziecie w sobotę we Wrocławiu, w okolicach Rynku, koniecznie zajrzyjcie pod Fredrę! :)

Nie jesteście miłośnikami Marzycielskiej Poczty? Nic nie szkodzi, w każdej chwili możecie się nimi stać :D
wtorek, 09 października 2012
Jarmark Jadwiżański
Mimo zimna i pochmurnego nieba wpadliśmy do Leśnicy na Jarmark Jadwiżański. Była to bardzo szybka wyprawa i większość atrakcji sobie odpuściliśmy (były inne plany na popołudnie). Zaraz za bramą zaopatrzyłam się w drewnianego dziadka do orzechów w kształcie porządnego podgrzybka. Potem jeszcze ciepły oscypek i ruszyliśmy na zwiedzanie. Obeszliśmy dokładnie wszelakie dobra, które kupcy z zamorskich krain wystawiali na kramach. Wojowie mogli się dozbroić przed nadchodzącym turniejem rycerskim. Białogłowy mogły zaopatrzyć się w wianek (ale tylko taki na głowę, krawcy się nie wystawiali). A wszyscy napełnić brzuchy piwem, wszelakimi wędlinami i wypiekami. Nabrawszy sił można było pomocować się z drewnianym rycerzem lub wziąć udział w jednej z zabaw, które jarmark oferował.

Zakręciło się nam w głowach od tych wszystkich atrakcji więc, by się wyciszyć, skręciliśmy za podzamczem w ścieżkę i zagłębiliśmy się w leśnickim parku (nie my jedni ruszyliśmy na obchód włości) . Park jeszcze pełen liści na drzewach, ale już jesiennie ozdobiony. Po udanym spacerze zajrzeliśmy jeszcze na komnaty by obejrzeć wystawę fotografii autorki fotobloga lissa.blox.pl Pauliny Miżejewskiej.

I tak nam szybko minął czas, że ani się obejrzeliśmy trzeba było zaprzęgać powóz i wracać. Nie spodziewałam się, że leśnicki Jarmark Jadwiżański jest tak sympatyczną imprezą. Na przyszły rok rezerwuję cały dzień! Bez względu na pogodę :)

Oczywiście Jarmark nie przypadkiem nazywa się Jadwiżański i odbywa się w październiku w Leśnicy. Święta Jadwiga Śląska ufundowała jeden z kościołów w Leśnicy. Również pierwsze lata po ślubie spędzała Święta na zamkach należących do Henryka Brodatego min. w Leśnicy. Zmarła 14 października. Papież Klemens IV wyznaczył na dzień dorocznej jej pamiątki 15 października. Jednak w Polsce wspomnienie jej doroczne obchodzono zawsze 16 tegoż miesiąca. Po dokładny życiorys odsyłam do internetu np. na stronę parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej.piątek, 18 maja 2012
Rada mędrców
Co pięć głów to nie jedna :)
Tylko sądząc po minach zgodzić się ze sobą nie mogą.

Tagi: imprezy rynek
02:16, emilya5
Link Komentarze (5) »
wtorek, 13 marca 2012
Co, otwarcie?
Jakiś czas temu pisałam o otwarciu biura CO12 we Wrocławiuna ulicy Łokietka 12. W związku z brakiem czasu i innymi niedogodnościami, nie miałam, jak dotąd, okazji, żeby pokazać kilka zdjęć z otwarcia. Jak zwykle na takich imprezach starałam się zrobić fotki bez ludzi, co w Co nie było takie proste, gdyż na otwarcie lud przybył tłumnie. Wszyscy "krewni i znajomi królika" sądząc po ilości odgłosów mlaśnięć "policzkowo-powietrznych" ;).
Zgodnie z rozkładem otwarcie miało się zacząć 12 minut po 19. Gdy dotarłam - dwie minuty po czasie, załapałam się na koniec przemówienia i ostatnie podziękowania. Na szczęście zdążyłam na uroczyste odpalenie neonu "kino". W uroczystej tej chwili udział wzięła widownia, jako widownia oraz miły (chyba) dżentelmen, który podszedł do szafy, wspiął się na palce i zrobił pstryk włącznikiem.
Tutaj, zanim zacznę oprowadzać po biurze, pozwolę sobie na małe cofnięcie do momentu poszukiwań miejsca, w którym znajduje się CO12. Otóż po przebrnięciu przez dzielnicę, ominięciu dwóch sklepów z "mlekiem" i "stójkowych chodnikowych", dotarłam na ulicę Łokietka (blisko mam). Pozostało już tylko znaleźć nr 12. Na szczęście, dla takich, jak ja, organizatorzy przygotowali wielkie plansze ze strzałkami w bramie nr (bodajże) 14 lub 16 :). Nie pozostało nic innego, jak im zaufać i podążać za drogowskazem. Tym oto sposobem znalazłam się na tyłach kamienicy, w miejscu mrocznym i wiejącym grozą. No, ale dzielnie ruszyłam do przodu, trochę na czuja, nim nie zobaczyłam kolejnej wskazówki. Po drodze minęłam małe, szczekliwe "bydlę" i dwóch panów, którzy wyszli popatrzeć na zmierzających ku przybytkowi rozpusty (byli tam nadal, gdy wracałam). Potem poszło już z górki. przeciskając się wzdłuż siatki między terenem przedszkola (?), a kamienicą znalazłam się na kolejnym podwórzu z kawodajnią na kółkach. Pod drzwiami stały pochodnie, a w środku kłębił się tłum spragniony przekąsek i darmowego wina ;).

Jakie wrażenia? Jeślibym potrzebowała kąta, by popracować, mogłoby się to miejsce sprawdzić. Wnętrza są surowe, ale dość przyjazne. Osobiście lubię taki chropowaty dizajn. Nie wiem, jak całość funkcjonuje na co dzień, gdzie znajdują się biurka itp. Może wybiorę się kiedyś sprawdzić. Mam nadzieję, że będzie to dobre miejsce na twórczą i nie tylko aktywność. Powinniśmy się cieszyć, że ludziom chce się działać i robić cokolwiek. Ostatnio wszelakie narzekania i malkontenctwo wychodzą mi już uszami.wtorek, 10 stycznia 2012
Ostre strzelanie nad miastem
Zmienił mi się widok z okna. Teraz wygląda to zupełnie inaczej, mniej zieleni więcej betonu. Ale za to jakie fajerwerki mogę obserwować podczas miejskich imprez!

To zdjęcie sylwestrowe, ale podczas Finału WOŚP 2012 widok był nie gorszy, a nawet lepszy.
 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę