Wpisy z tagiem: ostrow tumski

środa, 18 stycznia 2017
sobota, 02 lutego 2013
Cienie
Ostrów Tumski.

czwartek, 13 grudnia 2012
Barka
Zacumowana barka przy Hotelu Tumskim wrosła już pejzaż miejski. Czy to latem, czy to zimą ładnie prezentuje swe wodne odbicie.


poniedziałek, 26 listopada 2012
Jesiennie po raz kolejny
Będę was zanudzać obrazkami jesieni, aż śnieg nie spadnie. Podobno jest nadzieja na ten weekend. Zobaczymy. Podobno też na Rynku we Wrocławiu stoi już choinka, litościwie dla takich, jak ja, jeszcze nie świeci. W ogóle Wrocław jeszcze nie świeci - urzędowo, bo tu i ówdzie już wiszą światełka i choinki. Ale ja twardo udaję, że ich nie widzę. Cudownie otworzą mi się oczy na początku adwentu. Jarmarku też nie widzę, chociaż ciągnie się od Świdnickiej przez Rynek aż po Krupniczą. Co roku wcześniej otwierają sezon świąteczny i co roku mniej w tym radości i magii oczekiwania. Za to czuć smażoną kiełbasę i można sobie zrobić zdjęcie z Panem Frytkiem (linkuję, jakby ktoś nie kojarzył o kim mowa - Pan Frytek. Aaaaaaaaa!!!!!!)

A jesień wciąż piękna chociaż już prawie całkiem ogołocona z liści. Z cyklu kolory jesieni dziś mieszamy paletę barw :)

I mój ulubiony widok na Park Japoński. Pierwsze zdjęcie z tego ujęcia zrobiłam sześć lat temu. Sześć lat! Niewiarygodnie czas leci, a ten widok w listopadzie wciąż taki sam :) Tamtej jesieni listopad też był ciepły i słoneczny.

poniedziałek, 06 sierpnia 2012
Widowisko światło i cień
Gorąco. Duszno. I parno. Wróciły upały, ciężko w domu usiedzieć. Na zewnątrz nie jest wcale lepiej. Nagrzane miasto daje złudny cień, w którym niewiele ochłody. Wiatr zagubił się gdzieś między osiedlowymi blokami i do Śródmieścia niewiele go już dociera. W powietrzu zawieszone wibrują zapachy. Czuć woń smażonego jedzenia wymieszaną ze spalinami. Czasem obok przemknie jakiś randkowicz zostawiając za sobą trochę męskich feromonów wymieszanych z potem. A potem słońce powoli chowa się między kominami elektrociepłowni i pyzaty księżyc wyłania się zza horyzontu. Ostatnie noce były wyjątkowo ciepłe. Późnym wieczorem wreszcie można było odetchnąć i wyjść na spacer. Najlepiej na Ostrów, gdzie gazowe latarnie nikłym światłem rozjaśniają mrok nawet nie starając się konkurować z księżycem. Spacerujący ludzie przejęci atmosferą miejsca ściszają głos, wędrują powoli między kościołami. Czasem ktoś przysiądzie przy jednym ze stolików ustawionych na chodniku. Świat pozostał, gdzieś dalej. Na Ostrowie Tumskim wszystko wydaje się odrealnione w taką letnią, gorąca noc. Łącznikiem ze światem zewnętrznym jest most utkany z pajęczych sieci. Wprawdzie wygląda całkiem normalnie, ale wieczorna iluminacja w całej okazałości pokazuje, że most zasiedliły tysiące pająków, które tkają jego konstrukcję. Niezwykłe widowisko światła i cienia rozgrywa się co noc z udziałem pająków i ich ofiar, które zwabione raz w lepką sieć pozostają w niej na zawsze.

PS. Cały czas zbieram się do dużego wpisu z wycieczki. W końcu się zbiorę, może jak się trochę ochłodzi będzie mi łatwiej.
 
1 , 2
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę