Wpisy z tagiem: kamienice

wtorek, 22 listopada 2011
Balkon rogaty
Cieplutki, żółciutki balkonik z rogami. Nadal Huby. Z ostatniego spaceru po dzielnicy.

poniedziałek, 21 listopada 2011
Huby wyrastają na ścianach
Wiadomo, stare kamienice, dawno nie remontowane to i grzyb wyrośnie :) (róg Piłsudskiego i Stawowej).

Dla mnie świetne :) z poczuciem humoru i estetyczne.
niedziela, 20 listopada 2011
Kamienica, jak malowanie
Wróciłam. Czas nadrobić zaległości. Nie wiem od czego zacząć. Mam kilka fajnych zdjęć, które chciałabym wrzucić, ale muszę jakoś ustawić kolejkę :) Zacznę więc od obiecanej kamienicy malowanej. Trafiłam na nią wiedziona ciekawością co też może się kryć za secesyjnymi drzwiami. Kryła się niezwykła klatka schodowa. Niezwykła w swej kiczowatości. Na jej widok odebrało mi mowę. Nie wiem tylko, czy z zachwytu, czy raczej z szoku estetycznego. W każdym razie twórcy, zleceniodawcy i wykonawcy kierowali się dobrymi intencjami i hasłem przewodnim: "W zadbanym domu mieszka się dużo przyjemniej". Kiedyś na pewno tak było. A teraz? A teraz malowidła przyszarzały, osiadł na nich brud, tu i ówdzie tynk odpada i wygląda to wszystko...kiczowato. No ale robi wrażenie :)
Przedstawiam zatem wnętrze kamienicy na Gajowej 20.

Tagi: kamienice
20:11, emilya5
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 10 października 2011
Nadbudówka
- K***a panie majster, ale to trochę, tak jakby odstaje od reszty.
- Edzio, ty się nie główkuj, ty muruj. Zobaczysz k***a, jak skończymy to będzie cacuś-glancuś. Tu się wyrówna, tam się doklei i będzie pięterko, jak malowanie. Nikt się k***a nie pozna, gdzie stare się kończy, a nowe zaczyna.
- No skoro tak...Tylko zaprawa się kończy.
- Mówiłem, k***a, ściślej cegły kładź!

- No i patrz, nie mówiłżem? Ładnie, nie? Zabytek.
czwartek, 10 marca 2011
Drzwi

We Wrocławiu jest mnóstwo interesujących drzwi. Najczęściej prowadzą do ciemnych i zaniedbanych klatek kamienic. Niektóre są odnowione, niektóre zapuszczone. Ambitnie chciałabym ich sfotografować jak najwięcej, bo wszystkich się chyba nie uda. Często te cudne, secesyjne drzwi umieszczone są w pięknie rzeźbionych portalach. Idzie sobie człowiek w jakieś konkretne miejsce, zboczy na chwilę z codziennie używanej drogi i nagle: BACH! Staje przed portalem, który wygląda, jak zaczarowana brama. Tak było i dziś. Wyjątkowo poszliśmy ul. Dworcową w stronę Podwala. Pod koniec Dworcowej pełno zapuszczonych kamienic, z których tynk się sypie. No i te drzwi. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby tak je odmalować, ale efekt był conajmniej zaskakujący. Wzór został dobrany do okalających je płaskożeźb. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia całości. Kto wie, jaki tam wąski chodnik to rozumie, a na przechodzenie na drugą stronę nie było czasu, zresztą zmierzch zapadał i nie wiele by wyszło. Ale będę tamtędy jeszcze przechodzić nie raz. Nie jedne drzwi tam widziałam i jest jeszcze taka wąska uliczka w bok, której też chciałabym się przyjrzeć z bliska. Uf, wyjątkowo długi wstęp.

Ech, gdyby się tak dało odremontować WSZYSTKIE kamienice w tym mieście i dosadzić zieleni i drogi naprawić, to by było miasto! (miasto cudów)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę