Wpisy z tagiem: kamienice

środa, 06 marca 2013
Kamienice
Kamienice, a w tle moja ulubiona pora dnia. Zmierzch wycisza miasto. Wszystko spowalnia. Szczególnie po tak słonecznych dniach, jak ostatnio. Wiosna wibruje w powietrzu.

Na pierwszym zdjęciu stare kontra nowe.


piątek, 01 lutego 2013
Kamienica ze zmierzchem w tle
Wczoraj był wschód, dziś zmierzch. Nadodrze, kamienica przy Kurkowej.

poniedziałek, 10 grudnia 2012
Korespondencja sąsiedzka c.d.
Kolejny z liścików przyczepionych do drzwi Nadodrza :)

Czyżby ktoś się dobijał z buta do drzwi? A może stał pod kamienicą i krzykiem swym budził o 4 rano mieszkańców? Ot, tajemnica.
sobota, 08 grudnia 2012
Balkoniki, każdy inny
Jak to na Nadodrzu, balkoniki, a każdy inny :) Cegła spod tynku wychodzi, zdobienia już prawie całkiem odpadły. Jak to na Nadodrzu.

A tymczasem spadł śnieg i mamy zimę. Dziś rano termometr pokazywał minus 10 stopni. Nie narzekamy póki co :) jest przyjemnie mroźno na zewnątrz i przytulnie wewnątrz, tym bardziej, że weekend i nie trzeba się nigdzie ruszać. Niech zarazki giną!

poniedziałek, 03 września 2012
Kamienica narożna
Na rogu Jedności i Probusa stoi kamienica, która stanowi dla mnie "zagwozdkę". Otóż jest to budynek zamieszkały tylko częściowo. Nie jest to sypiąca się ruina, wręcz przeciwnie - z wierzchu wygląda bardzo dobrze, posiada wiele zachowanych elementów dekoracyjnych. Widziałam już we Wrocławiu zamieszkałe budynki w gorszym stanie. Z jakiegoś powodu jednak od strony Probusa miasto zamurowało parter i w części kamienicy zabiło okna dyktami. Jest aż tak źle? Czy to raczej kolejny dowód na nie gospodarność nieruchomościami. Skoro w 70% (na oko) budynek jest zamieszkały to nie może być tak tragicznie, żeby nie dało się wpuścić najemców do mieszkań do remontu. A tak stoi puste i niszczeje. A ktoś by wziął po preferencyjnym czynszu, albo odkupił, wyremontował i kolejna "perełka" zostałby ocalona. A podobno brakuje mieszkań socjalnych.
Zobaczcie sami:


Chyba, że grasuje tam duch, klątwa, biała dama bez głowy, mieszka gigantyczny szczur, którego można było jedynie zamurować, bo wytępić się nie dało. Albo nad tą częścią dach się zawalił, wszystkie stropy runęły. Niemcy nadal siedzą w środku.
Czy ktokolwiek wie o co chodzi?
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę