Wpisy z tagiem: rynek wrocławski

czwartek, 21 stycznia 2016
Filmowy mural, czyli ponieśli Garfielda i kto nadaje znak Batmana?

Zdaje się, że na jednej z knajpek w okolicach rynku przydybałam tych panów :)

A w tle ktoś wzywa Batmana?poniedziałek, 14 września 2015
Wpis polityczny
Generalnie trzymam się z daleka, ale czasem aż się prosi o foto-komentarz.
Niedziela, Wrocław, ulica Świdnicka przy Rynku.
Z jednej strony pan Braun zbierający podpisy pod hasłem: Stop Islamizacji, z drugiej strony...


W życiu nie widziałam tylu osób przy stoliku pana Brauna.

I jeszcze to... czasami koncepcja jest słuszna, tylko patrząc z oddali, tak jakby nabiera nowego znaczenia :)środa, 13 sierpnia 2014
13 sierpnia - inscenizacja
W niedzielę na wrocławskim Rynku odbyła się inscenizacja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Nawiązywała do wydarzeń z 13 sierpnia i eksplozji czołgu pułapki.
Całość została świetnie zaaranżowana, chociaż jak zwykle nie pomyślano o turystach, chyba, że ktoś rozdawał ulotki anglojęzyczne, ale nie trafiłam na taką. W ogóle Wrocław ma jakiś problem z tym, żeby pojawiały się tłumaczenia na inne języki planów, rozkładów jazdy itp. Ale to już inny temat.
Wracając na Rynek, był straszny upał, widzieliśmy część inscenizacji, bo tak akurat stanęliśmy, że nie było widać całego wydzielonego placu. Panowie od przemówień nie przejmując się upałem walnęli całkiem długie mowy. Rozczulił mnie fragment, który był odpowiedzią na pytanie, czemu we Wrocławiu celebruje się powstanie i szedł jakoś tak: że może to było niemieckie miasto, ale teraz jest polskie i możemy sobie tu urządzać jakie chcemy imprezy i celebrować co nam się podoba. A co!
Chm, wystarczyło powiedzieć, że wielu AKowców po wojnie znalazło się we Wrocławiu i to hołd dla nich.
środa, 16 kwietnia 2014
Taaaaaki szczur
Koty kotami, ale szczury, to po wrocławskich ścianach takie łażą, że nic tylko uciekać bez oglądania się za siebie :)


Szczur czai się na Szewskiej w pobliżu koła międzyplanetarnego. Jak nic zmutował od kosmicznych promieni albo co gorsza wylazł z innej czasoprzestrzeni przez portal. Ciekawe, co jeszcze tam się czai! Oby się nie okazało, że to jeden z Przedwiecznych, a pozostali czyhają w progu czekając aż ktoś stojąc w obręczy wypowie...ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!*

* Podpowiedź: mitologia Cthulhu H.P.Lovecraft :)

sobota, 17 sierpnia 2013
15 sierpnia po raz 5
Tak, to już 5 lat tutaj. Dziś bez podsumowań, planów itp. i tak życie ma w nosie wszystkie nasze plany. Zresztą wpis spóźniony, ale komu się chce siedzieć przed komputerem w taką pogodę? Kiedy można na przykład iść do Muzeum i spędzić 1,5 godziny w kolejce, żeby zobaczyć arcydzieła malarstwa rozpychając się łokciami przed każdym z obrazów. Dziękujemy ci Wrocławska Stolico Kultury za niezapomniane doznania. Oczywiście nikt mnie nie zmuszał do pójścia w godzinach promocyjnych. Ale poszłam. Tak, jak te setki ludzi, którzy woleli wydać 20 zł niż 40 (zaskakująco dużo było emerytów, ciekawe czemu ... hmm). U mnie to 40 musiałoby się liczyć podwójnie więc kalkulacja prosta.
A obrazy? Kilka genialnych. Dla nich było warto.

Dobrze, to czas na zdjęcia z 15 sierpnia. Parada w Rynku z okazji święta Wojska Polskiego :)

W tłumie można było dojrzeć starszych panów, dzięki którym ta parada była możliwa. Jeszcze można ich spotkać. Szkoda, że nie ma dla nich miejsca na trybunie honorowej, tylko stoją gdzieś z tyłu za niemieckimi turystami. A przecież to ich święto. To nie nasze pokolenie wywalczyło sobie, to co mamy - ale mam wrażenie, że to nasze pokolenie coraz częściej nie rozumie, dlaczego oni byli gotowi oddać swoją młodość i życie za ojczyznę.

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie, wprost z wozu bojowego, do którego udało mi się wcisnąć:

 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę