Wpisy z tagiem: ptaki

poniedziałek, 17 sierpnia 2015
Bociany
Oj dawno mnie tu nie było, a mam o czym pisać i co pokazywać :)
No to ruszamy! Na rozgrzewkę takie stadko.

Wprawdzie nie Wrocław, ale okolice więc niech będzie. Zresztą, z tym moim Wrocławiem, to ostatnio się rozmijamy, ale nic to, nic to. Wciąż niepodzielnie rządzi na liście moich miast ulubionych. Chociaż po ...liczę... liczę... 7! latach wspólnej drogi na stałe, dostrzegam jego słabe strony. Nikt nie jest doskonały :)
O, to i blog ma już 7 lat! 15 sierpnia mu stuknęło :D nic dziwnego, że stracił pierwotny impet.
Ale porzucić go jeszcze nie zamierzam :)
czwartek, 15 listopada 2012
Te co nie odleciały
Sennie - jesiennie, liści coraz mniej i coraz mniej ruchu w przyrodzie. Tylko sikorki nie bacząc na pogodę ganiają się po drzewach.

wtorek, 11 września 2012
Żuraw
Dzisiaj na szczęście i pomyślność, długie życie i wygraną w lotto - żuraw, odwzorowany z japońskiej sztuki składania papieru (origami). Prawda, że ładny? Żeby uzyskać wszystkie wyżej wymienione należy potrzeć o niego nosem ;) No to pędem, kto może biegnie przed budynek filologii Uwr i do dzieła!
A kto nie może niech podziwia, jaki fajny akcent zyskał skwerek na rogu Grodzkiej i Piaskowej na przeciwko Hali Targowej :)


Ps. A jeśli ktoś chce się poczuć niczym śledczy z CSI:zagadki Wrocławia, to może wypatrzeć moje nogi odbijające się na ptaku :) (kryminalne opuściłam świadomie i z premedytacją;). Swoją drogą fajnie odbija się rzeczywistość na takim łamańcu.
środa, 05 stycznia 2011
Ptaki zimą
Jakiś czas temu na drzwiach w naszym bloku (i kilku obok) pojawił się dramatyczny apel-przypomnienie o dokarmianiu ptaków zimą. Zima wciąż trwa i mimo zapowiadanego ocieplenia nic nie wróży, że sobie zaraz pójdzie. Trzeba więc pamiętać o naszych mniejszych braciach, którzy latem tak pięknie nam śpiewają i zżerają robaki. Dokarmiajmy więc ptaki jeśli mamy taką możliwość :) tylko róbmy to z głową! Chleb, którego pełno wokół bloków, wcale im nie służy, a wręcz przeciwnie - zapycha je pustymi kaloriami, które nie ogrzeją w mroźne, zimowe noce. Szczególnie jeśli jest stary i spleśniały. Najlepsze są nasiona i trochę wody w miseczce też nie zaszkodzi.


sobota, 20 listopada 2010
Interwencja
Trafiłam ostatnio na taki wycinek w lokalnej gazecie:

Nie ukrywam, że nie lubię gołębi, a ta informacja z jednej strony wywołała u mnie uśmiech, a z drugiej zadumę nad ptasim losem i ludźmi, którzy są jeszcze zdolni do empatii.

Szkoda, że nie napisali jakie służby się wzywa w takich przypadkach ;P
Ciekawe, czy go na sygnale wieźli.
Tagi: ptaki
00:06, emilya5
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę