Wpisy z tagiem: wyspa słodowa

czwartek, 30 stycznia 2014
Sokrates
Sokrates się wykrusza, już nawet filozof popada w rozsypkę patrząc na to co się dzieje. Ratujmy myśliciela!
A tak na poważnie, to może ktoś mu zalepi dziurę w głowie, bo mu wszystkie myśli wiatr wywieje, wiewiórki w środku zamieszkają lub co gorsza wyląduje ten zacny i zabawny pomnik na śmietniku (historii). Przydałaby mu się renowacja.Bo, jak ktoś ma "dziury" w głowie, to różne rzeczy stamtąd wyłażą.
niedziela, 19 sierpnia 2012
Sierpniowy zmierzch
Upały wróciły. Znów będę nie do życia, ale sierpień to już nie lipiec i słońce chowa się wcześniej. Usiąść nad Odrą o zmierzchu w ciepły, letni wieczór to sama przyjemność. I zmierzch o takiej godzinie, że do pracy się można wyspać ;)
A miasto o zmierzchu mieni się magicznie światłami i zasysa :)

Upał taki, że ryby z wody wyskakują łyknąć trochę świeżego powietrza. Rybka złapana oczywiście zupełnie przypadkiem. Jak polowałam na nie z obiektywem to mi umykały skubane (tak, to ta rozmyta plamka szarości na dole zdjęcia).

Niektórym i tak zmarzły łapki od siedzenia pod mostem więc rozpalili ognisko. A może to tylko było przygotowywanie kolacji? Zaraz, czy tu można palić?

niedziela, 11 września 2011
Groupe F pokaz

"Jeden z najbardziej znanych teatrów pirotechnicznych na świecie!

Założony w 1990 roku przez „ognistego wizjonera” Christophe’a Berthonneau oraz Erica Noela – wynalazcę skomplikowanych narzędzi i maszyn scenicznych. Ich pierwszym przedstawieniem były „Ptaki ognia”.

Teraz Groupe F to ponad czterdzieści osób – aktorów, muzyków, plastyków, reżyserów, architektów. Pracowali na wszystkich kontynentach, realizując spektakle pełne płomieni oraz ogromne pokazy fajerwerków. Najbardziej znane dokonania Groupe F to iluminacja i fajerwerki sylwestrowe wokół Wieży Eiffla 1999/2000, fajerwerki na Stade de France w czasie Mundialu w 1998, zamknięcie Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, oprawa wizualna tournée Bjoerk, uroczystości 700-lecia Bilbao, otwarcie Mostu Milenijnego na Tamizie i iluminacja Big Bena w Londynie, otwarcie Burdż Chalifa w Dubaju." - cytat za stroną Europejskiego Kongresu Kultury.

Show, które zaprezentowali we Wrocławiu zrobiło na mnie spore wrażenie. Wciśnięta z boku sceny na Moście Uniwersyteckim miałam w miarę dobry widok na pokaz sztucznych ogni z Wyspy Słodowej i średni na to co działo się na scenie. Kątem oka i przy maksymalnym kręceniu głową, w prawo i lewo na zmianę, coś tam udało mi się dojrzeć. Momentami jednak żar i blask bijący ze sceny nie pozwalał na obserwowanie tego co się tam działo. A działo się całkiem sporo. Groupe F dało niezwykły pokaz zsynchronizowania ognia, fajerwerków i muzyki. Zaczęli nieśmiało od kilku wystrzelonych rac, a skończyli niezwykłą sekwencją sztucznych ogni rozświetlając niebo i zasypując Wrocław złotym deszczem (a właściwie wyspy na Odrze). Pięknie to wyglądało. Zdjęcia nie oddają całego uroku. I tak cud, że cokolwiek wyszło ponieważ robiłam je z wyciągniętej ręki, nie widząc co fotografuję. Ale był to jedyny sposób, żeby jakoś uniknąć fotografowania głów. Ludzi przyszło na pokaz dużo, bardzo dużo. Bardzo, bardzo dużo..


| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę