Wpisy z tagiem: Silver Tower Center

czwartek, 21 sierpnia 2014
Wycieczka do króliczej nory
Już za kilka tygodni budynek Silver Tower Center przyjmie pierwszych gości i klientów. Trwają ostatnie prace wykończeniowe zarówno w samym obiekcie, jak i wokół niego. Wrocław zyska nowoczesne centrum konferencyjne z zapleczem gastronomicznym, 7 tys. mkw. powierzchni biurowych i niezwykły hotel z designem niczym z Alicji w Krainie Czarów.

Zanim jednak pierwsi goście rozpakują walizki, byłam jedną z osób, które zdecydowały się zobaczyć niewykończony budynek od środka. Przewodnikiem po obiekcie był architekt Zbigniew Maćków, który bardzo obszernie i ciekawie opowiadał o powstawaniu projektu, lokalizacji, budowie. Obalał wszelakie plotki i mity, min. tą, że hotel stanął na miejscu cmentarza żydowskiego. W rzeczywistości na działce, którą zajmuje budynek i skwer przed nim, znajdowała się część techniczna cmentarza, jego zaplecze. Cmentarz znajdował się na sąsiedniej działce, obecnie ulica i bloki. Ciekawostką, pobudzającą wyobraźnię, była też informacja o podziemnej rzece płynącej pod miastem.

Część hotelowa urzekła mnie motywem Alicji, natomiast część biurowa widokami. Wrocław, płaski jak deska, widziany z 11 piętra, otoczony wzgórzami i górami majaczącymi na horyzoncie, zachwyca! Gdyby ktoś miał wolną posadę prezesa* do rozdania i wynajęte biuro w tym budynku, to ja biorę bez pytania o zarobki ;P
*Prezesa, żeby móc sobie zerkać za okno bez ograniczeń, a co :P


Drzwiczki na jednym ze zdjęć są pici mini i zaprowadzą gości z pokojów wprost do króliczej nory. Jeśli oczywiście odważą się zjeść ciasteczko i potem przekroczyć ich próg ;)
Soczyste kolory w połączeniu z czarno-białymi wzorami są bardzo psychodelicznio alicjowe, mrau.
Do kawiarni z rysunkami na ścianach będzie można wejść z ulicy, a właściwie ze skweru przed budynkiem. Ciekawe, czy będą podawać herbatkę w specjalnych filiżankach? I czy będą mieli kota rezydenta?

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę