Wpisy z tagiem: tkanka miasta

wtorek, 26 lutego 2013
Drzwi
Po drugiej stronie może być wszystko. Co jest z tej strony wszyscy doskonale wiemy.

wtorek, 10 lipca 2012
Sajgon
Jedyny taki bar orientalny we Wrocławiu, gdzie obiad podają na klasycznych, polskich talerzach w różyczki. Orientalne są tylko lampy podwieszone przy suficie i jedzenie oczywiście. Karmią tanio, dużo i nie najgorzej.

sobota, 14 stycznia 2012
Na dachu Śródmieścia
Widok, który bardzo lubię. Wyglądam przez okno i przede mną aż po horyzont rozciągają się dachy, kominy i anteny. A ponad nimi rozgrywa się niebiański spektakl, który mogłabym obserwować godzinami :) Czuję się, jak Mała Księżniczka z powieści Frances Hodgson Burnett, tylko ona ze swojego pokoiku na poddaszu miała widok na Londyn. Taka mała różnica :)

Dla mnie osobiście widok ten jest niezwykle malowniczy. Te wszystkie kąty, skosy, faktury i struktury zniewalają mnie. Do tego dochodzi tysiące odcieni szarości, kolory cegieł i dachówek. Dziś z rana na to wszystko popadał jeszcze śnieg, który złagodził kształty i tu i ówdzie rozmył kolory. No po prostu to są gotowe dzieła sztuki! Widoki te jako wydruki lub namalowane idealnie wpasowałyby się w nowoczesne wnętrze :) Pytanie tylko, czy szare niebo jest najlepszym tłem dla nich. Być może, nie robi konkurencji, nie odwraca uwagi i pozwala antenom piąć się ku górze.
poniedziałek, 02 stycznia 2012
Pan Parówek
W okresie przed Świętami BN można ucieszyć oko Panem Frytkiem (jakby ktoś nie kojarzył to go podlinkowałam), który corocznie przypomina nam o zbliżających się świętach stojąc na Rynku w okolicach jarmarku. Czymże był by świąteczny klimat bez niego! Nikt tak chętnie nie pozuje do fotografii, jak on. No może jeszcze jego kolega z Szewskiej, na widok którego odczuwam zawsze dreszcze i nie są to dreszcze rozkoszy, oj nie. Widząc, go w głowie pojawia mi się tylko jedno zdanie, które mógłby rzec, gdyby mógł...

wtorek, 20 grudnia 2011
Nic świątecznego
Do Świąt zostało już tylko kilka dni, a jakoś wciąż nie mogę się dostroić świątecznie. Może teraz, będąc na urlopie, ogarnę mieszkanie, założę obrus w renifery, gwiazdki w okno i może i do mnie wkradnie się trochę świątecznej magi. Jedną z przyczyn jest niewątpliwie pogoda. Zamiast śniegu i mrozu mamy długą jesień. Nie przeczę, ma to swoje dobre strony. Nie muszę na przykład skrobać auta codziennie rano. Jazda do pracy przebiega płynnie (na ile to możliwe we wrocławskich korkach). Zdarzają się tylko niespodzianki, jak na przykład oblodzony i ośnieżony wiadukt nad autostradą - jedyne miejsce, gdzie widać było dziś rano namiastkę zimy. No i przez tę pogodę świetnie widać w ciągu dnia miejską plątaninę kabli, brudu i surowizny. Tak pięknie brzydki Wrocław :)
 
Gdyby ktoś pytał, to są dwa różne skrzyżowania. Jedno prowadzi w kierunku Mostu Pomorskiego, a drugie na Most Sikorskiego.
 
1 , 2
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę