Wpisy z tagiem: rower

piątek, 04 kwietnia 2014
Ptasia13 detal
Szaleję, kolejny dzień i kolejny wpis. Nie martwcie się, będzie za chwilę przerwa, chociaż pogoda sprzyja spacerom i odkrywaniu nowych rewirów miejskich i podmiejskich (wprawdzie chwilowo pada ale myślę, że kluczowe jest tutaj słowo chwilowo:).


A zanosi się na to, że będzie tych spacerów sporo, bo niestety ukradli nam rower :( Mamy teraz jeden i nijak na nim się nie da wybrać na wspólną wycieczkę :( Straszny smutek i żałość. Rower mojego M. został wyprowadzony z kamienicy, gdzie stał sobie przypięty. I na nic te wszystkie plany wycieczkowe, na pstrąga pod Wrocław trzeba będzie autem jechać. I po górach nie pojeździmy na wiosnę.
Może ktoś spotkał na mieście ten rowerek?

Sprawa została zgłoszona, ale prawdopodobieństwo odzyskania jest nikłe. Powiem wam jedno - ZNAKUJCIE rowery! To nic nie kosztuje, a zawsze, to jakieś zabezpieczenie.
Rowerku, tęsknimy za tobą. Chlip.
sobota, 01 lutego 2014
Rowerowe fikołki
Ale tylko malowane. Uwielbiam jeździć rowerem, jestem zapalonym kierowcą i robię długie spacery. Na każdej drodze kieruję się zasadą: uważaj na słabszego. Na chodniku, jako rowerzysta przyznaję pierwszeństwo pieszym i uważam na nich. Jako kierowca uważam na rowerzystów, a jako pieszy liczę na to, że będąc na chodniku, czy na przejściu dla pieszych mogę czuć się bezpiecznie. A jak wygląda rzeczywistość? Dwa razy rozglądam się przechodząc na zielonym świetle. Nauczyło mnie tego doświadczenie, kiedy rozpędzony kierowca przejechał na czerwonym świetle (dla niego). Nie żółtym i nie zmieniającym się, ale czerwonym, które widział z daleka. Rowerzyści rozpychający się na drodze i nie przestrzegający zasad ruchu drogowego, to nagminny widok na ulicach Wrocławia. Czy jako kierowca zamiast stać na skrzyżowaniu i czekać na zmianę świateł też mogłabym sobie pojechać chodnikiem, żeby ominąć korek, a potem wrócić, jakby nigdy nic na ulicę? Nie sądzę. No i piesi, którym się wydaje, że są doskonale widoczni na bocznej drodze, w ciemnym ubraniu o zmroku. Nie są. Jeśli dodatkowo z naprzeciwka jedzie auto z oślepiającymi światłami, to zauważenie ich następuje zazwyczaj w ostatniej chwili. Jak nagle wyskakują mi przed maskę, żeby przejść na drugą stronę, też są niezauważalni.
Nikt nie jest idealny, dlatego uważajcie na słabszych i kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania dla innych uczestników drogi. A wszelakie fikołki drogowe niech sobie będą w cyrku i na obrazkach :)
    
piątek, 22 czerwca 2012
Dla rowerzystów wrocławskich
Odbiło mi się o uszy w ostatnich dniach, że policja wrocławska dostała prikaz, co by nauczyć wrocławskich rowerzystów jeździć. W związku z tym wyłapują wszystkich jeżdżących chodnikiem, przejeżdżających przez przejście (na zielonym oczywiście, bo na czerwonym to wiadomo) itd, itp. Przy odrobinie szczęścia kończy się pouczeniem, przy jego braku - mandat.

Nie twierdzę, że łamanie prawa jest ok. Ale wszyscy wiemy, jak wygląda sieć ścieżek rowerowych, które potrafią się nagle urwać i wszyscy wiemy, jak się jeździ po ulicy między samochodami ciasnymi ulicami. Nie wspominając o zastawionych autami ścieżkach rowerowych.
Czyli jeździć - tak, przede wszystkim zdroworozsądkowo. I tam, gdzie jest to na prawdę niebezpieczne dla mnie osobiście jazda chodnikiem jest wskazana. Ale nielegalna. Do tej pory chwaliłam sobie Wrocław za to, że jazda po nim była przyjemna i służby też zazwyczaj podchodziły do rowerzystów z tzw. zdrowym rozsądkiem więc ta "informacja" zmartwiła mnie trochę.
Tagi: rower
14:19, emilya5
Link Komentarze (7) »
piątek, 18 czerwca 2010
Rower
Tak to jest, jak kogoś pochłoną zakupy.
Obrazek sprzed Galerii Dominikańskiej. Ciekawe, czy nadal tam wisi (bo stać to on już nie ma na czym ;)


Tagi: paskudy rower
22:36, emilya5
Link Dodaj komentarz »
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę