Wpisy z tagiem: kościoły

czwartek, 08 marca 2012
O zmierzchu w deszczu
Dziś pocztówkowe obrazki z ulicy Szewskiej :) Takie nawet ciut romantyczne ;p Pewnie już pisałam nie raz, że lubię patrzeć, jak zapada zmierzch. Zapalają się już latarnie, a niebo jest jeszcze jasne. Przedmioty i budynki drgają i falują pomiędzy wymiarami. Koty przeciągają się po popołudniowej drzemce i szykują się na łowy.
Dziś dodatkowo cały świat spowiła mgiełka z parującej ziemi, a drobny deszcz zrosił wszystko dokoła. Zachwyciły mnie ledwo co widoczne wieże kościoła św. Marii Magdaleny majaczące za drzewami. Zatrzymałam się zrobić zdjęcie i w tym momencie zapaliły się latarnie. Ich ciepłe światło dodało uroku całej scenie. Rozgrzewały się chwilę i świeciły coraz mocniej sprawiając, że ciężkie krople wody wiszące na gałęziach zaczęły lśnić niczym tysiące maleńkich diamencików przyklejonych do drzewa. Całą scenę uzupełniły głosy dzwonów z któregoś z okolicznych kościołów.
Niestety zdjęcia nie oddają całego uroku, ale może chociaż troszeczkę...niedziela, 14 listopada 2010
Trzebnica
W taką piękną pogodę szkoda byłoby siedzieć w domu, wybraliśmy się więc do Trzebnicy. Szynobusem.
Pierwsze zaskoczenie na dworcu przy kasie, przy próbie kupna biletu usłyszałam " W pociągu będzie taniej". Faktycznie było :)
Drugie zaskoczenie - szynobus, lśniący czystością, wygodny, cichy, z miłą obsługą i zapełniony po brzegi pasażerami, którzy jechali np. na drugi koniec miasta - fakt, szynobusem szybciej zdecydowanie.
Trzecie zaskoczenie. Wysiedliśmy na dworcu w Trzebnicy (wyremontowany, czyściutki, ostatnio takie cuda to w Bawarii widziałam ;p), rozejrzeliśmy się w prawo i w lewo i ruszyliśmy na spacer. Powątpiewając przyglądałam się miasteczku, leniwie wygrzewającym się kotom i zastanawiałam się co tu może być ciekawego do zobaczenia. I to jest właśnie to trzecie zaskoczenie - Trzebnica ma całkiem sporo do zaoferowania. Nałaziliśmy się po kościołach, wzgórzach i lasach ^^. Myślę, że jeszcze tam wrócimy, w końcu dojazd doskonały, można zabrać rower, bo pojeździć jest gdzie. Na lato są to doskonałe tereny rekreacyjne - wzgórza, sady, polne dróżki.
Tak jakoś ujęło mnie to niewielkie miasteczko. Wszystkich zainteresowanych odsyłam po wiedzę o Trzebnicy na stronę Urzędu Miasta: www.trzebnica.pl
A poniżej kilka z wielu zdjęć z Trzebnicy.


I na koniec fontanna już w świątecznej dekoracji. W mieście fontann jest całkiem sporo, wszystkie już stosownie odziane. Zastanawiam się, czy by się nie wybrać przed Nowym Rokiem na małe fotografowanie rozświetlonego miasteczka ^^


| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę