Wpisy z tagiem: święto

sobota, 17 sierpnia 2013
15 sierpnia po raz 5
Tak, to już 5 lat tutaj. Dziś bez podsumowań, planów itp. i tak życie ma w nosie wszystkie nasze plany. Zresztą wpis spóźniony, ale komu się chce siedzieć przed komputerem w taką pogodę? Kiedy można na przykład iść do Muzeum i spędzić 1,5 godziny w kolejce, żeby zobaczyć arcydzieła malarstwa rozpychając się łokciami przed każdym z obrazów. Dziękujemy ci Wrocławska Stolico Kultury za niezapomniane doznania. Oczywiście nikt mnie nie zmuszał do pójścia w godzinach promocyjnych. Ale poszłam. Tak, jak te setki ludzi, którzy woleli wydać 20 zł niż 40 (zaskakująco dużo było emerytów, ciekawe czemu ... hmm). U mnie to 40 musiałoby się liczyć podwójnie więc kalkulacja prosta.
A obrazy? Kilka genialnych. Dla nich było warto.

Dobrze, to czas na zdjęcia z 15 sierpnia. Parada w Rynku z okazji święta Wojska Polskiego :)

W tłumie można było dojrzeć starszych panów, dzięki którym ta parada była możliwa. Jeszcze można ich spotkać. Szkoda, że nie ma dla nich miejsca na trybunie honorowej, tylko stoją gdzieś z tyłu za niemieckimi turystami. A przecież to ich święto. To nie nasze pokolenie wywalczyło sobie, to co mamy - ale mam wrażenie, że to nasze pokolenie coraz częściej nie rozumie, dlaczego oni byli gotowi oddać swoją młodość i życie za ojczyznę.

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie, wprost z wozu bojowego, do którego udało mi się wcisnąć:

wtorek, 13 listopada 2012
Świąteczna niedziela
W tym roku Święto Niepodległości wypadło w niedzielę. Pogoda, jakby chciała nam wynagrodzić ten brak dodatkowego dnia wolnego, obdarzyła nas słoneczkiem i ciepełkiem. Tłumy Wrocławian wyszły na spacer. Gdzie się nie ruszyliśmy wszędzie byli spacerowicze. Przed rotundą z Panoramą Racławicką kolejka ciągnęła się na zewnątrz. Parki, deptaki, kawiarnie i knajpki wokół Rynku szczelnie się wypełniły. My, tradycyjnie już, poszliśmy na marcinowego rogala do cukierni przy Kazimierza Wielkiego. Nie wiem, czy we Wrocławiu gdzieś jeszcze je sprzedają, ale w tej maleńkiej cukierni są co roku :) Wcześniej podziwialiśmy przebrania dzieciaków, tych mniejszych i większych, biorących udział w radosnej paradzie. I tak nam minął dzień - na włóczeniu się, wypatrywaniu flag, łapaniu słońca i cieszeniu się wolnością.

Zabrakło mi tylko... a nie, niczego mi nie zabrakło. Raz na jakiś czas mogę nie marudzić :), a pieśni patriotyczne w domu sobie pośpiewam :DEdit: zapomniałam o naszej dzielnej młodzieży na hulajnogach więc ich dodałam.

I jeszcze taki kawałek muzyczny z okazji święta. Zazwyczaj muzycznie nic nie wrzucam, ale dziś wyjątkowo: GŁOŚNIEJ OD BOMB :)

PS. Na jednym ze zdjęć widać wieczorną demonstrację. Co by nie pisać, w demokratycznym kraju każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów.
czwartek, 11 listopada 2010
11 listopada
Święto Niepodległości.


| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę