Wpisy z tagiem: galeria

wtorek, 17 stycznia 2012
Wizyta w...
Obiecałam Wam dawno temu wizytę w Decobazarze. To kolejne artystyczne miejsce na mapie Nadodrza. Ostatnio galerie pączkują nam tu niczym kwiaty na wiosnę :), to, czy warto do wszystkich zaglądać to inna sprawa. Z Decobazarem sytuacja wygląda tak, że wszystko zostało ładnie przemyślane i sprytnie urządzone. Dostaliśmy zatem na Śródmieściu galerię, której nie powstydziłby się nawet Rynek. Mam nadzieję, że turyści i zwolennicy sztuki odnajdą do niej drogę i nie wystraszą się okolicy. Chociaż trzeba przyznać, że ulica Łokietka, na której to skupia się wiele działań, jest sprytnie ulokowana z samego brzegu, tuż przy Hotelu Plaza i Wyspie Słodowej więc można zajrzeć i cichaczem czmychnąć bez wgłębiania się w klimat osiedla :)
A moje wrażenia z otwarcia i wizyty w galerii? Hmm, no cóż, nigdy nie ukrywałam, że prosta ze mnie dziewczyna i rękodzieło kojarzy mi się ze swojskimi klimatami takimi bez pozery i zadęcia. Reszty się domyślcie. Ja się trochę boję takich miejsc. Za dużo panów w fantazyjnie wiązanych szalikach, dziewczyn w rogowych okularach i bardzo mądrych, designerskich książeczek dla dzieci przełamujących wszelkie tabu. Poza tym jest tam wszystko od biżuterii przez ubrania po dekoracje mieszkań. Ceny? To już zależy od osobistej wyporności portfela (co mi przypomina, że czeka mnie tankowanie jutro, auuu).
Dobrze jest promować ręcznie robione przedmioty i sprzedawać je jako coś cennego. Tymże w końcu są - unikalnymi dziełami w odróżnieniu od chińskiej masówki! Mam nadzieję, że drodzy rodacy zaczną dostrzegać różnice i doceniać pracę, jaką wkłada wielu rękodzielników w swoje wytwory (tak, piszę to również mając na względzie swój własny interes).
No i znalazłam w Decobazarze coś znajomego :) Słodkie przypinki od Inki Pinki wprost z Wrocławia (wybaczcie mi reklamę, ale robili dla mnie przypinki na specjalne zamówienie:)

Podsumowując - jestem trochę przeciw, ale jednak za. Zdecydowanie nie jestem grupą docelową jeśli chodzi o sprzedaż. Z wielu powodów :)
PS. Uwaga na lustro przy półce z książkami. Próbowałam przejść na drugą stronę, na szczęście zanim się rozpłaszczyłam zostałam powstrzymana :)

czwartek, 01 grudnia 2011
Zaproszenie w imieniu
Otrzymałam dziś maila z informacją o otwarciu galerii na Nadodrzu :) Już nie mogę się doczekać. Swoją drogą tyle tu ostatnio inicjatyw twórczo-artystycznych, że aż sama mam ochotę coś podziałać w terenie!
No ale oddaję głos organizatorom:)

Galeria internetowa DecoBazaar.com otwiera swoją siedzibę oraz showroom na Nadodrzu. Lokal powstaje przy ul. Łokietka 6, w parterze XIX wiecznej kamienicy. Lokalizacja jest nieprzypadkowa, gdyż ul. Łokietka znajduje się w samym sercu artystyczno-rzemieślniczej dzielnicy Nadodrze, gdzie realizowany jest program rewitalizacji dawnych traktów handlowych.

DecoBazaar.com to adres dobrze znany polskim artystom i projektantom a także wszystkim miłośnikom sztuki i designu. Galeria istnieje online od ponad 6 lat i zrzesza kilkuset twórców z całej Polski.

Showroom we Wrocławiu będzie miał charakter stacjonarnej galerii designu i nowoczesnego rękodzieła, w której na żywo będzie można obejrzeć oraz kupić produkty młodych, polskich projektantów i niszowych marek, do tej pory dostępne wyłącznie przez Internet. Znajdziemy tam zarówno akcesoria wnętrzarskie, jak i ubrania, torebki czy biżuterię. Galeria szykuje też ciekawą ofertę dla młodych rodziców - duży wybór ręcznie wykonanych zabawek, które inspirują dzieci i gwarantują bezpieczną zabawę.

Właściciele galerii chcą stworzyć unikalne miejsce, łączące różnorodne funkcje i doświadczenia, które na stałe zagości na kulturalnej mapie Wrocławia. Dlatego też, oprócz sprzedaży prac artystów, planują promować twórcze spędzanie wolnego czasu poprzez organizację handmejdowych warsztatów i spotkań z projektantami. Na terenie galerii znajdzie się dodatkowo mini-księgarnia z ciekawą ofertą książek i albumów o sztuce, designie i modzie a także ilustrowanych książeczek dla dzieci.

Oferta showroomu będzie się stale zmieniać, aby nie było nudno i aby promować jak największą liczbę zdolnych projektantów. Na sam początek w DecoBazaar będzie można znaleźć produkty kilkudziesięciu marek, a wśród nich między innymi: Aga Paul, Goshico, Twins, Magdalena Łysiak, Sankowo, Piueco, Purol Design, Karolina Hady-Surowiec, Mops Design, Be – być i tworzyć, Uniqo, Baba Design, Magda Hasiak, Sylwia Snoch, Cado, Dorota Kos, Lilyshop, Pillow, Minimetry, Katsu, Rabose Workshop, Studiosfera, Agabag, Odio Tees, Studio Baba, Maja Allure, Felt Label i wielu innych.

MIEJSCE: Wrocław, ul. Łokietka 6

TERMIN: Sobota, 10 grudnia, 10.00 – 18.00

WSTĘP: Wolny

Więcej inforacji o showroomie publikujemy tutaj:

http://www.decobazaar.com/showroom.html

oraz na naszym blogu:

http://www.decobloog.com/index.php?cat=5

Zapraszamy też na stronę wydarzenia na Facebooku:

http://www.facebook.com/events/184745904948635/

piątek, 14 stycznia 2011
Czas na komiks
Jako, że lubię sobie podczytywać komiksy nie mogłam przegapić czwartkowego wernisażu w BWA Studio na ulicy Ruskiej 46a. Miejsce idealne dla komiksu, klimatyczne, odrapane, ze schodami chwiejącymi się pod naporem tłumu zwiedzających.
Sama wystawa bardzo pouczająca. Mogłam sobie z bliska popatrzeć, jak to nasi twórcy posługują się kreską, kładą tusz, kolorują i uśmiechają się do zdjęć :D
Część prac widziałam w druku, część była dla mnie nowością. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Może wybiorę się raz jeszcze :)
Zdjęcia celowo nie są nakierowane na prace, kto chce zobaczyć niech idzie do BWA, a kto ma za daleko, niech liczy, że i do jego miasta zawita wystawa.
Twórcy:

Olaf Ciszak (ur. 1977) absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz WSP w Zielonej Górze. Grafik, twórca komiksów, storyboardów i animacji. Autor serii komiksów pt.  ?Karsten Stororz? (m.in. ?Urban Chaos?) oraz ?Świat Stororza?.

Jacek Frąś (ur. 1977) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2001 roku zdobył - jako jedyny Polak - prestiżową nagrodę Prix Alph-Art Jeunes Talents na festiwalu komiksów w Angouleme (Francja). Zdobywca Grand Prix MFKiG w roku 2009 (wraz z Grzegorzem Januszem).

Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969) absolwent warszawskiego Liceum Plastycznego, studiował na ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz, Wydział Grafiki). Twórca komiksów: ?Mikropolis? (cykl), ?Tabula Rasa? (wraz z Dennisem Wojdą), ?Achtung Zelig? (wraz z Krystianem Rosińskim) oraz ?Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona?(wraz z Grzegorzem Januszem, seria przygotowana na zamówienie francuskiego wydawnictwa Glénat po zwycięstwie w pierwszej edycji Europejskiego Konkursu Komiksowego). Zdobywca Grand Prix OKTK w roku 1992 i 2000.

Adrian Madej (ur. 1977) absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany (m.in. Grand Prix OKTK w roku 1997 oraz Grand Prix MFK w roku 2006), twórca komiksów takich jak ?Leszczu? oraz ?Misja?.

Krzysztof Ostrowski (ur. 1976) absolwent Wydziału Projektowania Ubioru Łódzkiej ASP. Wokalista i współautor teksów zespołu Cool Kids of Death. Tworzy komiksy (?Pantofel panny Hofmokl?, ?Plastelina?) filmy animowane, teledyski (nagroda specjalna na Yach Film Festiwal 2002) oraz ilustracje do gazet, książek i płyt. Zdobywca Grand Prix OKTK w roku 2001 (wraz z Dennisem Wojdą).

Jakub Rebelka (ur. 1981) studiował Akademii Multimedialnej i ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Teresy Myszkin), malarz, grafik, rysownik komiksów. Twórca bardzo rozbudowanych graficznie komiksów (m.in. ?Doktor Bryan?, ?Ester i Klemens?, ?Dick4Dick?, ?Oskar?). Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie na OKTK w roku 2000 (wraz z Benedyktem Szneiderem).

Maciej Sieńczyk (ur. 1972) rysownik, ilustrator, twórca komiksów związany z miesięcznikiem ?Lampa? oraz warszawską galerią Raster. Zilustrował m.in. trzy książki Doroty Masłowskiej, ?Filtry? Adama Wiedemanna i wznowienie ?Lubiewa? Michała Witkowskiego. Autor albumów komiksowych: ?Hydriola? oraz ?Wrzątkun?.

Aleksandra Spanowicz (ur. 1966) absolwentka gdyńskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz  Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby). Autorka komiksów, okładek oraz ilustracje do książek. Laureatka Grand Prix OKTK w roku 1994.

Benedykt Szneider (ur. 1982) studiował na ASP w Łodzi, grafik, rysownik, twórca komiksow (mi.in. ?Diefenbach?, ?Hildskjalf?). Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie na OKTK w roku 1999 i 2000 (wraz z Jakubem Rebelką).

Przemysław Truściński (ur. 1970) studiował na WSP w Łodzi, jest współzałożycielem stowarzyszenia ?Contur?, a także wieloletnim współorganizatorem OKTK w Łodzi. Autor licznych komiksów opartych na eksperymentach formalnych (kolaż, fotografia). Twórca projektu graficznego gry komputerowej ?Wiedźmin?. Zdobywca Grand Prix OKTK w roku 1993.

Opracowanie graficzne wystawy: Tomasz Płonka

Wystawę zrealizowano przy pomocy finansowej Miasto Jelenia Góra, we współpracy z BWA Zielona Góra oraz BWA Studio Wrocław.

Wydawca katalogu: timof i cisi wspólnicy. Współwydawcy: BWA Jelenia Góra, BWA Zielona Góra, BWA Studio Wrocław.

Patronat medialny: Biuro, Format, Lampa, Ziniol, Nowiny Jeleniogórskie.

wernisaż 13 stycznia (czwartek) o godzinie 19.00
termin:13.01 - 5.02.2011
wystawa czynna od wtorku do soboty, w godz. 16.00-19.00

Czas na komiks w sieci
BWA Wrocław
piątek, 01 stycznia 2010
wrocławska galerianka
Nowy posąg stanął przy Galerii Dominikańskiej. Wychudzona dziewczynka, patrząca głodnymi oczami w stronę galerii.Tylko ten cokół pod nią jakiś taki dziwny jest. Szkoda, że niższe kółko nie ma większego obwodu, nie jest ciut wyższe i nie jest z wierzchu drewnem wyłożone, bo byłaby z tej panny świetna okrągła ławeczka. Przynajmniej byłoby to funkcjonalne.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę