Wpisy z tagiem: Wrocław

wtorek, 28 czerwca 2016
sobota, 19 marca 2016
Dobra zmiana

Nie raz przekonaliście się, że potrafię marudzić na Wrocław. Ale podobno, od tych, których najbardziej się kocha najwięcej się wymaga.

Dziś nie będzie marudzenia. Dziś będzie zachwyt. Przeszliśmy się nowymi bulwarami wzdłuż Odry. I jestem nimi zachwycona. Jest przejście pod Mostem Pokoju i pufa miejska - dzieciaki już ją uwielbiają. Jest całe mnóstwo nowych nasadzeń drzew. I fantastyczne ławki. W ogóle tzw. mała architektura jest nowoczesna, przemyślana i ładnie się wpisuje w bulwary.

Wrocławianie tłumnie ruszyli w odzyskaną po remoncie przestrzeń, a przecież to zaledwie przedwiośnie. Co tam będzie się działo latem! Wyspa Słodowa odetchnie, trawa na niej może w końcu odrośnie. I w końcu jest porządna panorama na Ostrów Tumski, nie przesłonięta przez krzaki.

Czy nie ma się czego doczepić? Pewnie by się znalazło, ale całość robi tak dobre wrażenie, że nie zwraca się uwagi na drobne niedoróbki. I obniżono ten nieszczęsny murek, o którego była afera. Szczerze mówiąc, jego wysokość jakoś nieszczególnie mi przeszkadzała ... dopóki nie zobaczyłam jego niższej wersji. Jest różnica. Było warto zawalczyć o jego obniżenie.

W okolicy Muzeum Narodowego stanęły rzeźby Abakanowicz - ptakoloty (jak je nazywam). Przeniesione z ulicy Świdnickiej znalazły się w końcu we właściwym miejscu.

Miasto podarowało mieszkańcom kawał świetnej przestrzeni. Nic tylko korzystać!

Moim zdaniem, to jedna z lepszych realizacji ostatniego czasu. Czyli da się.

poniedziałek, 13 października 2014
domina
Ciężkie jest życie lewka,
gdy nad nim wisi dziewica krewka
co dawno chyba się nie myła
stąd u lewka taka mina!

Pytanie tylko się nasuwa,
czy to aby nie jest lew morski,
bo z pyska i postawy
wygląda, jakoś niemrawy.
piątek, 13 czerwca 2014
Sowie drzewo
Dąb pokaźnych rozmiarów, rozdarty prawie do ziemi i wypalony wewnątrz. Najwyraźniej ofiara pioruna. Opanowany przez jemiołę. Stoi przy polnej drodze, między lasami niedaleko Wrocławia. A dlaczego nazwałam go sowim drzewem? Ponieważprzejeżdżając obok usłyszałam pohukiwanie i chrobotanie, myślałam, że to coś mi w szprych wlazło, ale dźwięk rozlegał się nawet po zatrzymaniu roweru. Kto w nim mieszka? Puchacz, sowa? Stare licho, co nigdy nie zasypia?
Któż to wie...

Ps. W tle chmury, nie góry :) Teren równinny ^^

czwartek, 10 kwietnia 2014
10 kwietnia 2014
Dziś garść zdjęć z dziś.
Na podwórzu naszej kamienicy, wciśnięty w kąt, zakwitł bez.
 
1 , 2 , 3
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę