Wpisy z tagiem: Leśnica

wtorek, 09 października 2012
Jarmark Jadwiżański
Mimo zimna i pochmurnego nieba wpadliśmy do Leśnicy na Jarmark Jadwiżański. Była to bardzo szybka wyprawa i większość atrakcji sobie odpuściliśmy (były inne plany na popołudnie). Zaraz za bramą zaopatrzyłam się w drewnianego dziadka do orzechów w kształcie porządnego podgrzybka. Potem jeszcze ciepły oscypek i ruszyliśmy na zwiedzanie. Obeszliśmy dokładnie wszelakie dobra, które kupcy z zamorskich krain wystawiali na kramach. Wojowie mogli się dozbroić przed nadchodzącym turniejem rycerskim. Białogłowy mogły zaopatrzyć się w wianek (ale tylko taki na głowę, krawcy się nie wystawiali). A wszyscy napełnić brzuchy piwem, wszelakimi wędlinami i wypiekami. Nabrawszy sił można było pomocować się z drewnianym rycerzem lub wziąć udział w jednej z zabaw, które jarmark oferował.

Zakręciło się nam w głowach od tych wszystkich atrakcji więc, by się wyciszyć, skręciliśmy za podzamczem w ścieżkę i zagłębiliśmy się w leśnickim parku (nie my jedni ruszyliśmy na obchód włości) . Park jeszcze pełen liści na drzewach, ale już jesiennie ozdobiony. Po udanym spacerze zajrzeliśmy jeszcze na komnaty by obejrzeć wystawę fotografii autorki fotobloga lissa.blox.pl Pauliny Miżejewskiej.

I tak nam szybko minął czas, że ani się obejrzeliśmy trzeba było zaprzęgać powóz i wracać. Nie spodziewałam się, że leśnicki Jarmark Jadwiżański jest tak sympatyczną imprezą. Na przyszły rok rezerwuję cały dzień! Bez względu na pogodę :)

Oczywiście Jarmark nie przypadkiem nazywa się Jadwiżański i odbywa się w październiku w Leśnicy. Święta Jadwiga Śląska ufundowała jeden z kościołów w Leśnicy. Również pierwsze lata po ślubie spędzała Święta na zamkach należących do Henryka Brodatego min. w Leśnicy. Zmarła 14 października. Papież Klemens IV wyznaczył na dzień dorocznej jej pamiątki 15 października. Jednak w Polsce wspomnienie jej doroczne obchodzono zawsze 16 tegoż miesiąca. Po dokładny życiorys odsyłam do internetu np. na stronę parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej.wtorek, 07 grudnia 2010
Bałwan, czyli zimowych obrazków c.d.

Bałwan inżynier, jak się patrzy wypatrzony na dworcu w Leśnicy przez mojego M., on też jest autorem zdjęcia :)

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę