RSS
wtorek, 05 kwietnia 2016
Kot 12

Kot dwunasty próbuje się wtopić w otoczenie, myśli, że jak ma zielone oczy, to na zielonej ścianie nie będzie go widać :) Błąd.

niedziela, 20 marca 2016
Kaczka nadmuchana

Spóźniłam się! Szit! A była taka piękna, taka żółta i radosna - dmuchana kaczka w bramie na Placu Bema. No ale nim zrobiłam okrążenie po mieście i dotarłam na plac, leżała już dziobem w chodniku. Jakaż szkoda :) Musicie wyobrazić sobie, jak wyglądała pełna helu z uniesionym dziobem.A może jeszcze ją gdzieś spotkacie? W ogóle, czy ktoś wie, kto nadmuchał kaczkę i czemu właśnie tam? Będę wdzięczna za informację :)

sobota, 19 marca 2016
Dobra zmiana

Nie raz przekonaliście się, że potrafię marudzić na Wrocław. Ale podobno, od tych, których najbardziej się kocha najwięcej się wymaga.

Dziś nie będzie marudzenia. Dziś będzie zachwyt. Przeszliśmy się nowymi bulwarami wzdłuż Odry. I jestem nimi zachwycona. Jest przejście pod Mostem Pokoju i pufa miejska - dzieciaki już ją uwielbiają. Jest całe mnóstwo nowych nasadzeń drzew. I fantastyczne ławki. W ogóle tzw. mała architektura jest nowoczesna, przemyślana i ładnie się wpisuje w bulwary.

Wrocławianie tłumnie ruszyli w odzyskaną po remoncie przestrzeń, a przecież to zaledwie przedwiośnie. Co tam będzie się działo latem! Wyspa Słodowa odetchnie, trawa na niej może w końcu odrośnie. I w końcu jest porządna panorama na Ostrów Tumski, nie przesłonięta przez krzaki.

Czy nie ma się czego doczepić? Pewnie by się znalazło, ale całość robi tak dobre wrażenie, że nie zwraca się uwagi na drobne niedoróbki. I obniżono ten nieszczęsny murek, o którego była afera. Szczerze mówiąc, jego wysokość jakoś nieszczególnie mi przeszkadzała ... dopóki nie zobaczyłam jego niższej wersji. Jest różnica. Było warto zawalczyć o jego obniżenie.

W okolicy Muzeum Narodowego stanęły rzeźby Abakanowicz - ptakoloty (jak je nazywam). Przeniesione z ulicy Świdnickiej znalazły się w końcu we właściwym miejscu.

Miasto podarowało mieszkańcom kawał świetnej przestrzeni. Nic tylko korzystać!

Moim zdaniem, to jedna z lepszych realizacji ostatniego czasu. Czyli da się.

środa, 02 marca 2016
poniedziałek, 22 lutego 2016
Pijalnia wód - Szczawno Zdrój

Rozglądając się za wiosną, nie skończyłam opowieści o wycieczce w okolice Wałbrzycha. Będąc w okolicy, z kopalni, pojechaliśmy zwiedzić Szczawno Zdrój. Chociaż zwiedzanie, to zbyt szumnie powiedziane. Przeszliśmy dreptakiem w jedną i drugą stronę. Napiliśmy się wody. Zakupiłam kolejny magnes na lodówkę, żeby odhaczyć miasto :), zjedliśmy szybki obiad i do domu. Zimno było. A nawet zimowo, bo tu i ówdzie śnieg leżał. Park nas kusił, przy pijalni, ale o tej porze roku nie skusił. Planujemy wrócić, jak się zazieleni. Zrobić jakąś trasę po okolicznych górach. Chyba, że wykopią pociąg, to będzie ścisk i tłok wtedy się zastanowimy :)

O samym mieście ciężko coś powiedzieć przy tak pobieżnym pobycie. Wygląda sympatycznie. Sporo tu sanatoriów i dancingów. Mnóstwo kawiarni, cukierni. Jest kilka pięknych budynków. Trochę kiczu. Sporo poniemieckich śladów.

W Szczawnie planowaliśmy zjeść obiad. Jak wspomniałam sporo tu kawiarni ... Dużego wyboru nie mieliśmy, tym bardziej, że nie szukaliśmy dalej niż deptak sięgał. Trafiliśmy Pod Lwy. A piszę o nich ponieważ dawno się tak miło nie zaskoczyłam. Patrząc z zewnątrz mieliśmy wątpliwości, czy warto wchodzić. Natomiast wnętrze mnie zachwyciło - sporo staroci, przytulnie, ciepło. Miła obsługa, dobre jedzenie. Aż żałowaliśmy, że nie możemy się rozsiąść, zamówić kufla grzanego piwa i spędzić dłuższego czasu w tym miejscu. Było mi trochę głupio, że potraktowaliśmy, to miejsce trochę, jak szybką jadłodajnie - zamówili, zjedli i poszli, bo na prawdę posiedziałabym tam dłużej :)

Będziemy pamiętać o tym miejscu na przyszłość :)

http://podlwami.pl/

PS. To nie jest wpis reklamowy, po prostu uważam, że o dobrych miejscach trzeba wspominać, tak jak i o złych :) Oczywiście opinia jest moja i czysto subiektywna.

| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę