RSS
czwartek, 04 września 2008
Wieża ciśnień na Wiśniowej22:36, emilya5
Link Komentarze (2) »
środa, 03 września 2008
Park Skowroni
Park Skowroni jeszcze w letnich barwach ^^
Jeżdżę codziennie przez niego do pracy. Powstał na miejscu zniszczonego w latach 70`tych cmentarza niemieckiego. W przeciwieństwie do Parku Grabiszyńskiego jest jasny i przestronny bez mrocznej atmosfery dawnej nekropolii. Lubię go ze względu na leśny charakter i szalejące wiewiórki. Jedna z nich dała dziś doskonały pokaz skakania po gałęziach z drzewa na drzewo. Ponieważ wszystkie ewolucje wykonywała w pobliżu ławki na której siedzieliśmy uznaliśmy jej akrobacje za chęć wyłudzenia jedzenia. Niestety nie mieliśmy nic w  kieszeniach więc w końcu urażona pomknęła gdzieś dalej.
Próbowałam kiedyś policzyć ile wiewiórek mieszka w parku. Naliczyłam trzy, ale przy ich ruchliwości niczego nie można być pewnym na 100%.
22:33, emilya5
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 września 2008
weekendowo za miastem
Poniżej Kościół Pokoju w Świdnicy oraz obrazek z cmentarza przylegającego do niego.
22:43, emilya5
Link Komentarze (1) »
czwartek, 28 sierpnia 2008
Sówki samochodówki
Czy którykolwiek blog o Wrocławiu może się bez nich obejść? Myślałam, że ja tego uniknę, ale po spotkaniu z tymi dwoma sówkami nie mogę się oprzeć pokusie i muszę je pokazać :-)

Skoro już jesteśmy przy wrocławskich oczywistościach to jeszcze krasnale. Z całego natłoku (z naciskiem na tłok- szczególnie ostatnio się ich namnożyło) wybrałam uroczą parkę zamieszkującą przy Urzędzie Stanu Cywilnego. a ponieważ dostałam dziś zaproszenie na ślub to pasuje idealnie ^^
Z dedykacją dla wszystkich zakochanych.


środa, 27 sierpnia 2008
Cmentarz Żołnierzy Polskich
Szybki obiad po pracy i zaplanowana od poniedziałku wycieczka na Cmentarz Żołnierzy Polskich we Wrocławiu doszła do skutku. Wybierałam się na wzgórze już od miesiąca, czyli od czasu, gdy je zobaczyłam wracając z wycieczki rowerowej do Korbielowic.
Dziś nie było zbyt wiele czasu na dokładne rozejrzenie się po okolicy, ale za to zdążyłam zrobić kilka zdjęć z zachodzącym słońcem w tle.
Widok ze wzgórza nie jest może tak imponujący, jak ten z wież kościelnych na Starym Mieście, ale też robi wrażenie, szczególnie o tej porze dnia, gdy ostatnie promienie słońca ślizgają się po płytach nagrobnych. Gdzieś w oddali widać już pola i rozmywające się granice miasta. A tuż przy cmentarzu, w dole rozciąga się park, który sprawia wrażenie niedużego skweru- przynajmniej dopóki się w niego nie zagłębimy. Ten ze względu na sąsiadujące z nim nekropolie oraz groby na które możemy się natknąć odbijając z alejek jest bardzo mroczny i niepokojący. Niestety zdjęć nie udało mi się w nim (jeszcze) zrobić, ze względu na zapadający szybko zmrok ( szczelna kurtyna drzew oplecionych bluszczem i jeżynami szybko odcięła ostatnie promienie słońca). Jeszcze tam wrócę w tym roku :) choćby po to by poczuć zapach wanilii unoszący się pomiędzy drzewami(!).A to już ulica Hallera (droga powrotna z cmentarza) i zabluszczona lampa ^^
 
23:49, emilya5
Link Dodaj komentarz »
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę