RSS
poniedziałek, 14 grudnia 2015
Serce Nadodrza

Fajna mozaika pojawiła się przy Rydygiera. Jedna z fajniejszych rzeczy, jakie widziałam ostatnio na Nadodrzu :)


No cóż... blox po raz kolejny udowadnia, że żyje własnym życiem i zdjęcia mi nie zamierza wstawić. Spróbuję jutro. Chyba, że tylko ja go nie widzę :(

Jakby co, to link:

EDIT: W końcu udało mi się odkryć dlaczego zdjęcia się nie ładują. Ale to i tak nie jest dobre rozwiązanie :( coś namieszali w systemie bloxa i bądź tu człowieku mądry..ech.

Ale serce ładne, prawda?

niedziela, 22 listopada 2015
Farmaceutka krasnalica
Mówią, że wśród krasnali kobiety mają brody równie długie, co ich mężowie. No nie wiem. Ta poniżej na pewno nie ma brody, za to biust całkiem niezły ;)

21:13, emilya5
Link Komentarze (1) »
czwartek, 19 listopada 2015
Kot 11 smutas
Tak siedzi i patrzy smętek jeden.

wtorek, 17 listopada 2015
Kot 10 - różowy
Z cyklu wrocławskie koty dziś kot całkiem innego gatunku :)

piątek, 13 listopada 2015
W poprzek Polski - cz.5 po raz ostatni
No i nadchodzi ten moment kiedy musimy pożegnać się z Podlasiem. A przynajmniej tą jego częścią. Kiedyś wrócimy, przecież jest jeszcze tyle do zobaczenia.

Na koniec krótka relacja z Grabarki. No właśnie - Grabarka. Kto o niej nie słyszał? Równie ważne miejsce dla prawosławnych, co Jasna Góra dla katolików. I właśnie mając przed oczami jasnogórski klasztor oraz skrawki relacji telewizyjnych, wyobrażałam sobie to miejsce zupełnie inaczej.
Mniej więcej wiedziałam, że będzie tam dużo krzyży, ale jakoś w głowie miałam obraz góry wyrastającej z równiny, na której stoją wszędzie krzyże. Owszem, stoją, ale ogólnie wygląda to inaczej niż myślałam.

Wyruszyliśmy z Białowieży w deszczu i towarzyszył nam on przez cały dzień (co nawet chyba widać na zdjęciach). Zrobiło się melancholijnie i jesiennie w krajobrazie.
Wciąż nie przyzwyczajeni do tych pustych dróg, zastanawialiśmy się gdzie podziali się wszyscy miejscowi. Mijane po drodze drogowskazy kusiły kolejnymi atrakcjami, ale byliśmy twardzi. A raczej przemoknięci (w drodze powrotnej) więc zatrzymaliśmy się tylko koło młyna, w Kleszczelach i Hajnówce.


Oczywiście pierwsze co dostrzegliśmy wysiadając z auta, to źródełko z cudowną wodą. Dumna i blada wyjęłam przygotowaną butelkę i raźno powędrowałam ją napełnić. A tam kolejka, miły miejscowy pan otworzył bagażnik pełen pięciolitrowych butli i uśmiechając się rzucił coś w stylu: gości będziemy mieli, a najlepsza herbata z tej wody wychodzi.
Na szczęście widząc miny turystów dał im pierwszeństwo i jeszcze oddał własne butle, dla tych którzy nie mieli nic do nabrania.

A potem wspinanie się na górę, do cerkwi. Ilość i różnorodność krzyży na tak niewielkiej (jednak) przestrzeni robi wrażenie. Są nowe i całkiem stare. Stawiane w różnych intencjach.
Zarówno w cerkwi, jak i na zewnątrz panuje cisza i spokój idealne do modlitwy, zadumy.Wyprawa na Podlasie była krótka, ale niezwykła. Mogliśmy zasmakować w kuchni białoruskiej i staropolskiej, chociaż na udziec żubra się nie połakomiliśmy. Zobaczyć Polskę z innej perspektywy. Ten urlop na pewno zostanie nam w pamięci :)
Po raz kolejny potwierdziło się, że mamy w kraju mnóstwo pięknych miejsc wartych odwiedzenia.
Jeszcze wrócimy na wschód. W końcu może spełnimy swoje marzenie o zobaczeniu Lublina i jego okolic.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę