Blog > Komentarze do wpisu
Pijalnia wód - Szczawno Zdrój

Rozglądając się za wiosną, nie skończyłam opowieści o wycieczce w okolice Wałbrzycha. Będąc w okolicy, z kopalni, pojechaliśmy zwiedzić Szczawno Zdrój. Chociaż zwiedzanie, to zbyt szumnie powiedziane. Przeszliśmy dreptakiem w jedną i drugą stronę. Napiliśmy się wody. Zakupiłam kolejny magnes na lodówkę, żeby odhaczyć miasto :), zjedliśmy szybki obiad i do domu. Zimno było. A nawet zimowo, bo tu i ówdzie śnieg leżał. Park nas kusił, przy pijalni, ale o tej porze roku nie skusił. Planujemy wrócić, jak się zazieleni. Zrobić jakąś trasę po okolicznych górach. Chyba, że wykopią pociąg, to będzie ścisk i tłok wtedy się zastanowimy :)

O samym mieście ciężko coś powiedzieć przy tak pobieżnym pobycie. Wygląda sympatycznie. Sporo tu sanatoriów i dancingów. Mnóstwo kawiarni, cukierni. Jest kilka pięknych budynków. Trochę kiczu. Sporo poniemieckich śladów.

W Szczawnie planowaliśmy zjeść obiad. Jak wspomniałam sporo tu kawiarni ... Dużego wyboru nie mieliśmy, tym bardziej, że nie szukaliśmy dalej niż deptak sięgał. Trafiliśmy Pod Lwy. A piszę o nich ponieważ dawno się tak miło nie zaskoczyłam. Patrząc z zewnątrz mieliśmy wątpliwości, czy warto wchodzić. Natomiast wnętrze mnie zachwyciło - sporo staroci, przytulnie, ciepło. Miła obsługa, dobre jedzenie. Aż żałowaliśmy, że nie możemy się rozsiąść, zamówić kufla grzanego piwa i spędzić dłuższego czasu w tym miejscu. Było mi trochę głupio, że potraktowaliśmy, to miejsce trochę, jak szybką jadłodajnie - zamówili, zjedli i poszli, bo na prawdę posiedziałabym tam dłużej :)

Będziemy pamiętać o tym miejscu na przyszłość :)

http://podlwami.pl/

PS. To nie jest wpis reklamowy, po prostu uważam, że o dobrych miejscach trzeba wspominać, tak jak i o złych :) Oczywiście opinia jest moja i czysto subiektywna.

poniedziałek, 22 lutego 2016, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę