Blog > Komentarze do wpisu
Taka górka...
Co można robić, jak żar leje się z nieba? Uciec tam, gdzie wiaterek chłodzi, rozłożyste drzewa rzucają cień, a strumień szumi wśród kamieni. Położyć się w tej zieleni i odpoczywać sącząc drinki z palemką. Można też wybrać się w góry i zaliczyć najwyższy szczyt Karkonoszy. No to mi się właśnie udała ta sztuka. Wpełzłam* na Śnieżkę. I to jest cudowne! Już więcej nie będę musiała! Zaliczyłam! Nie ma wyższego szczytu na Dolnym Śląsku, z lekkim sercem mogę łazić po górkach i cieszyć się z odniesionego sukcesu okupionego bólem :) Teraz, wjeżdżając od wschodu do Wrocławia i widząc majaczącą na horyzoncie Śnieżkę (z S8 czasami ją widać na zjeździe na Psie Pole), będę myśleć z satysfakcją, że mam to już za sobą!

Ponieważ to było nasze pierwsze wejście więc zaczęliśmy klasycznie od Świątyni Wang w Karpaczu.

Zaraz za bramą Parku stwierdziłam, że moja kondycja zdechła i chyba będzie to trochę inna wycieczka niż na Ślężę.
No i była. Kilka razy o mało nie zobaczyłam Ducha Gór będąc blisko wyzionięcia go :F
Ale wchodzenie w upale miało też swoje zalety, mniejszy tłok na szlaku. Podsłyszałam nawet, jak przy ognisku jeden pan drugiej pani, opowiadał o wyższości Karkonoszy nad Tatrami. Wszak tutaj ludzi mało i czysto, a na takiej Gubałówce, czy samych Krupówkach to tłok jak w supermarkecie.

Przez wysoką temperaturę widoki były z lekka "zaparowane" i się pociły. Pociłam się i ja, a wraz ze mną aparat więc nawet zdjęć nie chciało mi się robić. Trzeba będzie poczekać na lepsze okoliczności przyrody.

Nie wiem dlaczego wyobrażałam sobie, że na górze będzie, jak na Ślęży. Kto był na Śląskim Olimpie ten wie, jaka tam panuje atmosfera piknikowa. A tu goła skała. Chyba nie nadaję się na górołaza. Owszem w około pięknie i cudownie, ale potem tylko kamienie i kamienie :D
I te słupki graniczne, można kręćka dostać, bo raz się jest w Czechach, a raz w Polsce. Idzie człowiek ścieżką przy której stoi tablica informacyjna, idzie patrzy i próbuje czytać, a tu niespodzianka, bo ścieżka nasza, ale tablica już zagraniczna. Nie wiem jak to wyglądało kiedy jeszcze stali tam strażnicy, ale teraz jest na pewno o 100% lepiej** :)

No, to kto nie był pakować się i na spacerek :) Po drodze są liczne atrakcje głazowe, miłe miejsca do odpoczynku, można też kopytko zanurzyć w strumieniu.

* Wpełzłam dzięki memu M., który się uparł i jeszcze twierdził, że tym pionem będzie szybciej. Mogę się jedynie pocieszać, że tam gdzie ja robiłam jeden przystanek niektórzy robili po dwa. A postoje musiałam robić, żeby uspokoić serce, schłodzić głowę i ... no widoki popodziwiać oczywiście :D Za to droga powrotna była cudowna, prawie, że frunęłam schodząc.
** To jest to co się w UE udało, likwidacja granic.

PS. Celowo nie opisałam, co można zobaczyć po drodze, bo to znaleźć potrafi każdy mniej lub więcej rozgarnięty. Ja tylko chciałam się pochwalić, że byłam :) (oczywiście niektórzy mogą uznać, że nie ma się czym chwalić, wydmą wargi i zrobią phi! i niech im na zdrowie będzie :F ja zaliczyłam szczyt!).
wtorek, 22 lipca 2014, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/07/23 06:52:00
Ja już a Śnieżkę nigdy nie wejdę (co prawda i tak na szczęście mnie nie ciągnie), a Świątynię Wang udało mi się zobaczyć w 2008 (koniecznie chciałam na żywo po wyhaftowaniu obrazka z nią) - teraz też bym już pewnie ie dała rady...

Satysfakcja jest i to najważniejsze :)
-
2014/07/23 07:21:31
No kochana - góra zdobyta, gratulacje. jeszcze z raz i biorę cię na szlaki. haha
-
2014/07/29 06:13:48
Ja wystarczającą kondycję jeszcze mam, ale nie chce mi się tam więcej wracać.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę