Blog > Komentarze do wpisu
Bazar na Ptasiej
Architekci i artyści kilka miesięcy temu uznali, że bazar przy ul. Ptasiej jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności i dlatego musi być zachowany, mimo tego, że jest w złym stanie. Zaproponowali, że pomogą wymyślić go na nowo. W sobotę w galerii BWA Design przy ul. Świdnickiej zaprezentowano projekt przebudowy.
CAŁY ARTYKUŁ

Cieszy mnie, że zainteresowano się bazarem na Ptasiej, bo słyszałam ostatnio pogłoski, że miasto chce likwidować takie miejsca. Może dzięki tej inicjatywie bazar przetrwa i nadal będzie można robić tam zakupy. Jestem za utrzymaniem tego miejsca i jego charakteru, jak i odnowieniem. Ale... zawsze jest jakieś ale. Boję się, że wizja artystów i architektów, jak zwykle rozminie się z potrzebami mieszkańców. Bo tak na prawdę potrzebujemy tam estetycznego i funkcjonalnego miejsca, a nie wydumanej koncepcji.
A niestety takie zdania trochę mnie mrożą:
Odnowiony bazar na Ptasiej ma dostać nową posadzkę i nowy dach z blachy falistej. Kupcy zbudują swoje stragany na podstawie propozycji przedstawionych przez architektów.
Blacha falista? Serio?
Targowisko po przebudowie składać się będzie z dwóch części: bliżej ul. Pomorskiej będzie część gastronomiczna z placykiem i fontanną. W jej centrum ma znajdować się pawilon kuchenny, prowadzony przez organizację pozarządową, który służyć będzie również jako przestrzeń wydarzeń kulturalnych.
Kolejny placyk z fontanną? No fajnie, żulerka oszaleje ze szczęścia, tyle miejsc do "odpoczynku" na dzielni ;P Ale niech im będzie :)
Szeroki chodnik od ulicy Ptasiej zaplanowany jest jako miejsce odpoczynku, z drzewami i ławkami. Obok targu powstaną stojaki rowerowe i 10 miejsc parkingowych dla klientów.
I to zdecydowanie popieram! Więcej zieleni i drzew na Śródmieściu!
Funkcjonalną częścią targowiska będą też wkomponowane w niego dzieła sztuki, m.in. napis "Bazaristan" Olafa Brzeskiego (...).
No właśnie. Napis już zawisł. Jeśli reszta realizacji ma tak wyglądać, to ja jednak dziękuję. Ten napis w moim odczuciu jest koszmarny. Sorry, ale nie przemawia do mnie sztuka śmietnikowa. Jeśli bazar ma być odnowiony niech będzie to estetyczne i funkcjonalne, a nie artystyczne i wydumane (wiem, powtarzam się). Fajnie, że ta tzw. sztuka ma dopisaną piękna ideologię, kiedy ja widzę tylko efekt końcowy, który mnie nie przekonuje.

poniedziałek, 09 września 2013, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/09/16 17:11:40
Nigdy na tym bazarze nie byłam, muszę zajrzeć któregoś dnia. Lubię takie miejsca, uważam, że ich likwidacja to zły, bardzo zły 'postęp' miasta.

Zrównali z ziemią moje ulubione 'Zielińskiego', postawili kolorowe coś po drugiej stronie ulicy, nazwali szumnie 'Pasażem' i sorry, ale jest tam beznadziejnie. Mało stoisk, mało ludzi, za to można dużo zjeść. I karmią nawet nieźle, dzięki Bogu! ;)

Napis koszmarny.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę