Blog > Komentarze do wpisu
Tu mieszkała Anna German
Z zainteresowaniem śledzę serial oparty na biografii Anny German. Tym bardziej, że piosenkarka mieszkała we Wrocławiu. Skończyła tu liceum i studia. Wątek wrocławski nijak zatem nie mógł zostać pominięty. Byłam bardzo ciekawa, jak zostanie pokazane miasto, dom artystki, otoczenie. I spotkała mnie tu niespodzianka, już od pierwszych chwil, gdy na ekranie pokazano miejsce zamieszkania Anny German, zakrzyknęłam: ależ to nie jest Wrocław! Kamienice taką, jak w filmie i takie podwórka widywałam w Częstochowie, na południowym wschodzie Polski i we Lwowie. To budynki, jakie powstawały na ziemiach polskich, w zaborze rosyjskim, ale nie na ziemiach niemieckich. Doczytałam później, że to faktycznie Lwów udaje Wrocław. W drugim odcinku doczekałam się i na przebitki z plenerów wrocławskich. Były to plenery na wskroś współczesne. Pięknie wyremontowany uniwersytet i bulwary nad Odrą :) W latach 50 i 60 miasto na pewno tak nie wyglądało. No ale twórcom nie chodziło o miasto tylko o artystkę, a serial jest oparty na biografii i nie jest dokumentem historycznym. Czasami wprawdzie pojawiają się i odrapane kamienice, ale to pewnie znowu Lwów. Chociaż i u nas nie brakuje odpowiednich plenerów. Nawet na ulicy Trzebnickiej, gdzie mieszkała German. No właśnie, Anna German mieszkała na Nadodrzu, na ulicy Trzebnickiej pod numerem 5. Ciekawe, czy rosyjskie wycieczki tu docierają. Jeśli zaczną, to mogą się poczuć trochę skołowani, bo otoczenie w niczym nie przypomina tego pokazanego w serialu. Domyślam się jednak, że przygotowanie plenerów pod zdjęcia, na takiej ulicy (dość ruchliwej) byłoby zbyt kosztowne. Pozostaje się cieszyć, że Wrocław został pokazany i to od tej ładniejszej strony.
A poniżej kilka zdjęć z Trzebnickiej 5.

Tablica pamiątkowa na kamienicy, ktoś przyniósł tulipany. Dla mojego pokolenia, to jedna z mniej znanych piosenkarek. Kiedy odnosiła największe sukcesy mnie jeszcze nie było na świecie.Kamienica z zewnątrz i wewnątrz, wśród putt jest i muzykant.

I podwórko z tyłu kamienic.
niedziela, 17 marca 2013, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/03/18 08:31:21
zakochałam się w jej głosie, od pierwszej nutki. Była dla mnie uosobieniem kobiecości z najpiękniejszym głosem. Niech pseudowokalistki uczą się od niej.
-
2013/03/18 12:43:29
Moja Mama z zapałem śledzi serial o German :)
Nawet nie wiedziałam, że mieszkała we Wrocławiu, i to tak blisko mnie! Dzięki za ciekawostkę, podsunę Mamie :)

Pozdrawiam!

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę