Blog > Komentarze do wpisu
Market Dizajn
Ledwo co skończyły się targi dizajnu w Łodzi, a tu już wiadomość, że we Wrocławiu odbędzie się Dizajn Market. Do Łodzi nie udało mi się dotrzeć. Na Hubską zdecydowanie bliżej więc mimo śnieżycy, która hulała za oknem, nacisnęłam czapkę na uszy. Zawinęłam się szalikiem od góry do dołu i wyruszyłam na podbój sztuki użytkowej.

No i fajnie. Tylko co ja mam dalej napisać, żeby nie było, że znowu marudzę i kręcę nosem? Bo przecież idea fajna. I pomysł dobry. I rewelacyjni wystawcy, czyli twórcy. No to czego się znowu czepiam?

Po pierwsze, wystawców było tylko kilku. Większy wybór jest chyba na Łokietka w Decobazarze. Tutaj oczywiście można było nie tylko pooglądać, pomacać i kupić ale i zagadać do wytwórców. Czemu zatem było ich tak mało? Może więcej się nie zmieściło? I tak doszliśmy do drugiego zarzutu. Dizajn, sztuka, targi - wszystko to kojarzy mi się z przestronnymi wnętrzami, gdzie można na spokojnie się rozejrzeć. Mroczne i ciasne pomieszczenia Browaru na Hubskiej zdecydowanie nie nadają się na taką imprezę. Wystawcom zabrakło miejsca i przestrzeni, żeby dobrze się wyeksponować. Jak, gdzieś zatrzymały się więcej niż dwie osoby, to już robił się tłok, jak na odpuście.

Jeśli ma to być w przyszłości otwarta impreza dla wrocławian ( i nie tylko), a nie dla wtajemniczonych krewnych i znajomych to musi zostać poważnie potraktowana. Plus dla organizatorów za początek. Minus za zbyt małą ilość wystawców oraz miejsce. We Wrocławiu jest mnóstwo świetnych twórców, których tam zabrakło.
Wygląda na to, że na porządne targi dizajnu musimy jeszcze we Wrocławiu poczekać. Na razie moje wyobrażenie o tej imprezie zupełnie rozminęło się z rzeczywistością. Mam wrażenie, że póki co takie imprezy organizowane są przez artystów dla artystów, a chyba nie o to chodzi.





i jako bonus stół: Śniegu podano, zapraszamy do stołu!

Jak tylko wygrzebię wizytówki dopiszę kim byli wystawcy :)
wtorek, 30 października 2012, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Alodia, *.dynamic.chello.pl
2012/10/30 23:01:34
miało być dobrze a wyszło jak zwykle...
-
2012/10/31 11:13:04
W Krakowie mamy IdeaFix i oni promują polskich twórców, organizując podobne akcje. Niestety zawsze kramiki/stoiska wyglądają podobnie jak na zdjęciach - bardziej jak plac targowy niż dizajn. Z tego co widzę, to nawet obstawiałabym, że to ci sami twórcy...

Osobiście przeczepiłabym się też do rodzaju oferty. Nie jestem 14 letnim hipsterem i chciałabym zobaczyć/kupić coś więcej niż wpinki, autorskie pluszaki, torebki i kubki z motywami regionalnymi... jakiś dizajn, a nie duperele.

Żałuję, że do Łodzi nie udało mi się dotrzeć. Zapowiadało się tam na profesjonalne targi.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę