Blog > Komentarze do wpisu
Zakrętkowa mandala
W sobotę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 108, pod okiem street artowca Darka Paczkowskiego, układali z plastikowych nakrętek mandalę. Akcja miała zwrócić uwagę na zarządzanie odpadami i ich ponownym przetwarzaniem, by to co zostało już raz wyprodukowane znalazło się w zamkniętym cyklu produkcji.


Organizatorem akcji była Fundacja EkoRozwoju, a nakrętki zostały udostępnione przez Fundację "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Układana mandala miała bowiem nie tylko zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, ale również na zbiórkę nakrętek, które trafiając poprzez Hospicjum do recyklingu dają wymierne korzyści dla podopiecznych Fundacji. Jest to chyba jedna z najprostszych form pomocy i nie kosztuje nic poza znalezieniem w domu miejsca, gdzie można plastikowe nakrętki (wszelakiego rodzaju) odkładać. Dokładne informacje znajdują się TUTAJ.


niedziela, 16 września 2012, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/09/16 14:34:07
Eee, to tylko 1% tego co kupujemy to pożywienie, którego pozbywamy się w inny sposób? :) A na poważnie, czyżbyś się przenosiła na Krzyki? :)
wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1540095,wroclaw-biedronki-na-krzykach-rosna-jak-grzyby-po-deszczu,id,t.html#42081b8537db1487,1,3,5
-
2012/09/18 12:39:02
Od dawna recyklinguję co tylko się da. W szkole i przedszkolu moich dzieci jest stała zbiórka nakrętek na hospicjum. Co miesiąc się dokładam. Okazuje się, że oprócz zakrętek można dorzucać tam niektóre opakowania (np. po keczupach czy niektórych szamponach) - są wykonane z plastiku "nakrętkowego".
-
2012/09/24 01:06:52
O, koleżanki na Krzykach, trzeba będzie odwiedzić wracając z pracy ;)
Camparis popieram, też się staram, ale strasznie mnie irytuje, że nie ma na Śródmieściu osobnych koszy na plastik, szkło i papier. Chętnie bym segregowała wszystko :)
A najbardziej brak mi automatów na plastikowe butelki na wymianę, widziałam kiedyś takie cudo u sąsiadów z Zachodu.
-
2012/09/24 10:00:37
Emilya,
Na Śródmieściu śmietniki do sortowania stoją, chociażby przy szkole na Niemcewicza - wiem, bo z nich korzystam, choć mam nadzieję że na podwórku też mi postawią.
Co mnie jednak drażni, to nadmiar szklanych butelek. Niby z kaucją, ale jak np. kupię piwo w tesco (w którym kupuję po pracy, więc nie wezmę butelek na wymianę) to potem NIGDZIE mi ich nie przyjmą bez paragonu. W Niemczech nie ma problemu - wspomniane automaty sprawdzają jedynie, czy mają dany asortyment na swojej liście, i nikogo nie obchodzi, że oddasz 10 butelek po piwie a kupujesz tylko jeden soczek w plastikowej (pfand-owej) butelce...
-
2012/09/24 12:22:29
To po piwo trzeba chodzić na Rydgiera ;) bliżej i też butelki na wymianę biorą, a paragonu nie sprawdzają :)
A to ja dziś się przejdę i może szkło wyrzucę na Niemcewicza. Skoro i tak mam dziś dzień sprzątania min. elektrośmieci wywożę (bynajmniej nie do lasu).

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę