Blog > Komentarze do wpisu
Nysa odc. 2
Jakby komuś było mało wody w przyrodzie, to zapraszam na Jezioro Nyskie - zaporowy zbiornik retencyjny powstały w 1971 roku. Mieliśmy się nad nim ochłodzić po upalnej sobocie na polu walki. Pogoda jednak zrobiła nam psikusa. Leżąc na plaży ze zdziwieniem obserwowaliśmy zbierające się przed nami rodzinki. Jakoś nie przyszło nam do głowy, by się obejrzeć za plecy, a czaiła się tam czarna, deszczowa chmura. Ten krótki pobyt jednak w zupełności nam wystarczył. To zdecydowanie nie nasze klimaty. Wprawdzie plaża ładna, góry na horyzoncie i białe żaglóweczki, ale też podkręcone na ful radio, piwne budki, smażone kiełbasy i ogólnie tak trochę siermiężnie. Tylko tłumów ludzi nie było, ale chyba tylko dlatego, że pogoda nie sprzyjała. Było więc dużo ludzi, ale domyślam się, że bywa więcej. Zresztą sporo osób nie zeszło jeszcze na plażę okupując pole namiotowe i lecząc kaca porannym piwkiem. Mąż pobiegł mimo wszystko popływać, wrócił zielony niczym krokodyl, pomimo prysznica, z którego skorzystał po wyjściu z wody. Ogólnie to całkiem przyjemne miejsce. Tak mi się wydaje, gdyż wszystkich atrakcji nie sprawdziłam.
oficerowie na pokładzie :)

A to już powrót do domu i "dymiące" góry, nawet padać przestało

sobota, 11 sierpnia 2012, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/08/17 22:21:53
Z pewnością wody nie było mało mieszkańcom Nysy w 1997r., kiedy to zapadła decyzja o wysadzaniu tamy na Nysie, a mieszkańcy się sprzeciwili - pracujący na niej ludzie szli do pracy ze świadomością, że jeśli zajdzie taka potrzeba, nie wrócą. Bo opcje były dwie: wysadzić tamę natychmiastowo (zalewając miasto) lub przetrzymywać do ostatniej chwili z nadzieją, że może się uda, a jeśli nie, to ci na tamie do domu już z pracy (z tamy) nie wrócą ... na szczęście się udało!
-
2012/08/18 12:41:23
Jak się pomyśli, że miasto leży za tamą i rok 97 mógłby się powtórzyć, to ciarki przechodzą.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę