Blog > Komentarze do wpisu
Dla rowerzystów wrocławskich
Odbiło mi się o uszy w ostatnich dniach, że policja wrocławska dostała prikaz, co by nauczyć wrocławskich rowerzystów jeździć. W związku z tym wyłapują wszystkich jeżdżących chodnikiem, przejeżdżających przez przejście (na zielonym oczywiście, bo na czerwonym to wiadomo) itd, itp. Przy odrobinie szczęścia kończy się pouczeniem, przy jego braku - mandat.

Nie twierdzę, że łamanie prawa jest ok. Ale wszyscy wiemy, jak wygląda sieć ścieżek rowerowych, które potrafią się nagle urwać i wszyscy wiemy, jak się jeździ po ulicy między samochodami ciasnymi ulicami. Nie wspominając o zastawionych autami ścieżkach rowerowych.
Czyli jeździć - tak, przede wszystkim zdroworozsądkowo. I tam, gdzie jest to na prawdę niebezpieczne dla mnie osobiście jazda chodnikiem jest wskazana. Ale nielegalna. Do tej pory chwaliłam sobie Wrocław za to, że jazda po nim była przyjemna i służby też zazwyczaj podchodziły do rowerzystów z tzw. zdrowym rozsądkiem więc ta "informacja" zmartwiła mnie trochę.
piątek, 22 czerwca 2012, emilya5
Tagi: rower
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/06/22 22:41:46
I bardzo dobrze. Niech się uczą, że nie mają prawa rozjeżdżać pieszych na chodniku. Na moście uniwersyteckim tak sobie wychowali pieszych, że wielkie oburzenie budzi, jak zadufany rowerzysta jedzie "wydzieloną" częścią chodnika (czarną, bo czerwona rzekomo ewidentnie dla pieszych) i mu pieszy pierwszeństwa nie ustąpi - zainteresowanych radzę poszukać znaku sugerującego, że tam może być droga rowerowa - szukałem, nie znalazłem, ale i tak rowerzyści się rządzą na prawie "duży może więcej". Więc skoro "duży może więcej", to zapraszam rowerzystów na jezdnię, zwłaszcza w konfrontacji z tirami :)
-
Gość: Alodia, *.dynamic.chello.pl
2012/06/24 23:16:46
mnie spotkały słowa oburzenia od rowerzysty, ze smiałam znaleźć się na sciezce rowerowej, ale na mojej uicy (i nie tylko) chodniki są węższe niz ścieżki rowerowe
-
2012/06/24 23:35:04
Widziałam chodnik, gdzie miejsce dla pieszego było bardzo małe w porównaniu do ścieżki rowerowej, ledwo kobieta z wózkiem się tam mieściła. Ale to, że ktoś nie pomyślał i fatalnie zaprojektował ciąg pieszo-komunikacyjny nie oznacza, że jesteśmy usprawiedliwieni, żeby chodzić po ścieżce rowerowej, tak, jak rowerzysta musi brać pod uwagę, że na chodniku to pieszy ma pierwszeństwo.
-
2012/06/25 22:30:45
Parę dni temu kierowcę mojego autobusu wkurzył rowerzysta, który na Popowickiej jechał ulicą, chociaż obok miał ścieżkę rowerową. Do tego rowerzysta był dość niemiły. Ale motocykliści generalnie są gorsi - ich to bym w ogóle na żadną drogę nie wpuszczał, dopóki nie zaczną się jakoś normalnie zachowywać, zamiast jeździć w kółko, hałasować i wpychać się, gdzie popadnie.
-
Gość: MM, *.play-internet.pl
2012/06/27 21:58:43
-
2012/06/30 19:17:41
Oj... I rowerzyści i kierowcy samochodów i autobusów i piesi są lepsi i gorsi.
Rowerzyści się rządzą na chodnikach, piesi wchodzą rowerzystom na ścieżkach pod koła, a kierowcy spychają rowerzystów do rowów.

Pozostaje jedynie apelować o zdrowy rozsądek ... do wszystkich.
-
2012/07/01 10:27:50
Też tak uważam. Przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę