Blog > Komentarze do wpisu
Słów kilka technicznych
Zastanawia mnie niekiedy na ile zdjęcia, które publikuję żyją potem własnym życiem w sieci. Zdaję sobie sprawę z tego, że udostępniając swoje fotki na blogu, tak na prawdę puszczam je w świat nie mając wpływu na to kto, kiedy i w jakim celu zechce sobie je pożyczyć. Ich rozmiar i rozdzielczość nie pozwalają na komercyjne wykorzystanie. Ale w sieci można je wciąż pokazywać i dopóki osoba, która je kopiuje nie będzie ich podpisywać, jako własnych, a będzie za to informować skąd je zaczerpnęła nie mam nic przeciwko. Chociaż wiadomo, nie chciałabym, żeby były wykorzystywane do niecnych i haniebnych celów.
Skąd ten wpis? Otóż ostatnio mój M. znalazł moje zdjęcie z meczu z Legią użyte na stronie kibiców Śląska. Zaraz "pobiegłam" sobie oblukać. I faktycznie, zdjęcie moje, do tego pięknie podpisane i podlinkowane - co mnie bardzo ucieszyło i ciut połechtało moją dumę :)
Mam zatem prośbę, jeżeli spotkacie, gdzieś w sieci zdjęcie, które widzieliście wcześniej u mnie - dajcie znać! Jeżeli wykorzystujecie, którąś z fotografii - puśćcie linka :) wystarczy komentarz pod wpisem.
PS. Jedno ze zdjęć znalazłam swego czasu zupełnym przypadkiem na demotywatorach.
A poniżej zrzut ekranu:
 
niedziela, 11 marca 2012, emilya5
Tagi: prośba
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/03/11 22:45:06
Jest to jakaś forma uznania;)
kilka razy mi sie to przytrafiło, dwa razy, niestety, było zwyczajnym przywłaszczeniem, co sobie wyprosiłam, ale o ilu nie wiem?
nie wiem;)
-
Gość: Alodia, *.dynamic.chello.pl
2012/03/11 23:32:25
No i mamy cd ACTA tym sposobem. Ale czyzby inni nie robili zdjęć na stadionie?
-
2012/03/12 13:17:44
WOW...no no.....
-
2012/03/12 20:04:50
Możesz to na bieżaco śledzić na copyscape.com, wpisujac adres bloga. Czasem można sie zdziwić:)
Pozdrawiam
-
2012/03/12 20:39:15
Alodio, nie wiem, może robili ale nie publikowali, a ci najbardziej zainteresowani byli pod banerem :)
copyscape.com? No proszę, to już są i takie serwisy :) wprawdzie gdzieś mam namiar na serwis z wyszukiwaniem zdjęć, ale korzystanie z niego byłoby na bieżąco męczące. trzeba załadować zdjęcie, a serwis wyrzuca z sieci wszystkie rezultaty, gdzie to zdjęcie zostało użyte. Przydatne bardziej w pracy, kiedy sprawdzamy, czy fajne zdjęcie ze stocka nie reklamuje już przypadkiem tysiąca innych firm w świecie :)

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę