Blog > Komentarze do wpisu
Srebrna Góra cała w chmurach
Wiecie co jest mnie najbardziej denerwuje kiedy wstaję w niedzielę rano? Otóż zazwyczaj pogoda, która mimo radosnych zapewnień pogodynek nie jest ani ciepła, ani słoneczna :( oczywiście nie można zbyt wiele oczekiwać od października, ale mimo wszystko jakoś w piątek, czy sobotę nawet październik może pokazać swoje pogodne oblicze. Ale w niedzielę, kiedy planujemy wycieczkę, by nacieszyć się złotą jesienią za miastem, to już nie. Cóż nie pozostaje nic innego tylko cieplej się ubrać, zacisnąć zęby i ruszyć przed siebie trzymając się planu :)
Dzięki determinacji i nie poddaniu się leniwemu porankowi z szarą zawiesiną za oknem (skoro nie pada to już wystarczająco dobrze, by w domu nie siedzieć) pojechałam w góry. Nasze małe autko wspinało się mozolnie coraz wyżej i wyżej, aż...puf! znaleźliśmy się ponad mgłą i chmurami, a oczom naszym ukazało się błękitne niebo z pięknym słońcem, w którym lśniły złoto-czerwone drzewa. Potem jeszcze wspinaczka do Twierdzy Srebrna Góra i podziwianie widoków oraz zwiedzanie z sympatycznym przewodnikiem w historycznym stroju.
Dziś kilka zdjęć z góry. Gdzieś pod tymi mgłami skrył się świat :) zjawisko to zwie się inwersją i występuje wiosną oraz jesienią, rzadko latem. Jest to odwrócenie temperatur, zimne powietrze znajduje się na dole, a ciepłe na górze i oto mamy efekt.
dochodzimy do twierdzy

wieczór szybko nadchodzi, czas wracać do świata pod mgłami :)

wtorek, 25 października 2011, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/10/25 22:03:01
Piękne te chmury! Widoki jak w Himalajach :)
-
2011/10/26 10:12:49
Uwielbiam taka pogodę:)
-
2011/10/26 23:00:05
O, tak, widoki były wspaniałe, można było odciąć się od świata "dolnego" :)
I pogoda wymarzona, to fakt :)

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę