Blog > Komentarze do wpisu
Groupe F pokaz

"Jeden z najbardziej znanych teatrów pirotechnicznych na świecie!

Założony w 1990 roku przez „ognistego wizjonera” Christophe’a Berthonneau oraz Erica Noela – wynalazcę skomplikowanych narzędzi i maszyn scenicznych. Ich pierwszym przedstawieniem były „Ptaki ognia”.

Teraz Groupe F to ponad czterdzieści osób – aktorów, muzyków, plastyków, reżyserów, architektów. Pracowali na wszystkich kontynentach, realizując spektakle pełne płomieni oraz ogromne pokazy fajerwerków. Najbardziej znane dokonania Groupe F to iluminacja i fajerwerki sylwestrowe wokół Wieży Eiffla 1999/2000, fajerwerki na Stade de France w czasie Mundialu w 1998, zamknięcie Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, oprawa wizualna tournée Bjoerk, uroczystości 700-lecia Bilbao, otwarcie Mostu Milenijnego na Tamizie i iluminacja Big Bena w Londynie, otwarcie Burdż Chalifa w Dubaju." - cytat za stroną Europejskiego Kongresu Kultury.

Show, które zaprezentowali we Wrocławiu zrobiło na mnie spore wrażenie. Wciśnięta z boku sceny na Moście Uniwersyteckim miałam w miarę dobry widok na pokaz sztucznych ogni z Wyspy Słodowej i średni na to co działo się na scenie. Kątem oka i przy maksymalnym kręceniu głową, w prawo i lewo na zmianę, coś tam udało mi się dojrzeć. Momentami jednak żar i blask bijący ze sceny nie pozwalał na obserwowanie tego co się tam działo. A działo się całkiem sporo. Groupe F dało niezwykły pokaz zsynchronizowania ognia, fajerwerków i muzyki. Zaczęli nieśmiało od kilku wystrzelonych rac, a skończyli niezwykłą sekwencją sztucznych ogni rozświetlając niebo i zasypując Wrocław złotym deszczem (a właściwie wyspy na Odrze). Pięknie to wyglądało. Zdjęcia nie oddają całego uroku. I tak cud, że cokolwiek wyszło ponieważ robiłam je z wyciągniętej ręki, nie widząc co fotografuję. Ale był to jedyny sposób, żeby jakoś uniknąć fotografowania głów. Ludzi przyszło na pokaz dużo, bardzo dużo. Bardzo, bardzo dużo..


niedziela, 11 września 2011, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/09/12 07:23:19
Emilk,o a ja stałam na placu Bema. Nie byłam zachwycona, dla mnie przereklamowane, taki normalny "Nowy rok".
Szkoda, że większość z tych tłumów przyszła na "degustację trunków", a nie na widowisko.
Wróciłam zdegustowana. Szkoda.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę