Blog > Komentarze do wpisu
Czas na komiks
Jako, że lubię sobie podczytywać komiksy nie mogłam przegapić czwartkowego wernisażu w BWA Studio na ulicy Ruskiej 46a. Miejsce idealne dla komiksu, klimatyczne, odrapane, ze schodami chwiejącymi się pod naporem tłumu zwiedzających.
Sama wystawa bardzo pouczająca. Mogłam sobie z bliska popatrzeć, jak to nasi twórcy posługują się kreską, kładą tusz, kolorują i uśmiechają się do zdjęć :D
Część prac widziałam w druku, część była dla mnie nowością. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Może wybiorę się raz jeszcze :)
Zdjęcia celowo nie są nakierowane na prace, kto chce zobaczyć niech idzie do BWA, a kto ma za daleko, niech liczy, że i do jego miasta zawita wystawa.
Twórcy:

Olaf Ciszak (ur. 1977) absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz WSP w Zielonej Górze. Grafik, twórca komiksów, storyboardów i animacji. Autor serii komiksów pt.  ?Karsten Stororz? (m.in. ?Urban Chaos?) oraz ?Świat Stororza?.

Jacek Frąś (ur. 1977) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2001 roku zdobył - jako jedyny Polak - prestiżową nagrodę Prix Alph-Art Jeunes Talents na festiwalu komiksów w Angouleme (Francja). Zdobywca Grand Prix MFKiG w roku 2009 (wraz z Grzegorzem Januszem).

Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969) absolwent warszawskiego Liceum Plastycznego, studiował na ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz, Wydział Grafiki). Twórca komiksów: ?Mikropolis? (cykl), ?Tabula Rasa? (wraz z Dennisem Wojdą), ?Achtung Zelig? (wraz z Krystianem Rosińskim) oraz ?Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona?(wraz z Grzegorzem Januszem, seria przygotowana na zamówienie francuskiego wydawnictwa Glénat po zwycięstwie w pierwszej edycji Europejskiego Konkursu Komiksowego). Zdobywca Grand Prix OKTK w roku 1992 i 2000.

Adrian Madej (ur. 1977) absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany (m.in. Grand Prix OKTK w roku 1997 oraz Grand Prix MFK w roku 2006), twórca komiksów takich jak ?Leszczu? oraz ?Misja?.

Krzysztof Ostrowski (ur. 1976) absolwent Wydziału Projektowania Ubioru Łódzkiej ASP. Wokalista i współautor teksów zespołu Cool Kids of Death. Tworzy komiksy (?Pantofel panny Hofmokl?, ?Plastelina?) filmy animowane, teledyski (nagroda specjalna na Yach Film Festiwal 2002) oraz ilustracje do gazet, książek i płyt. Zdobywca Grand Prix OKTK w roku 2001 (wraz z Dennisem Wojdą).

Jakub Rebelka (ur. 1981) studiował Akademii Multimedialnej i ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Teresy Myszkin), malarz, grafik, rysownik komiksów. Twórca bardzo rozbudowanych graficznie komiksów (m.in. ?Doktor Bryan?, ?Ester i Klemens?, ?Dick4Dick?, ?Oskar?). Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie na OKTK w roku 2000 (wraz z Benedyktem Szneiderem).

Maciej Sieńczyk (ur. 1972) rysownik, ilustrator, twórca komiksów związany z miesięcznikiem ?Lampa? oraz warszawską galerią Raster. Zilustrował m.in. trzy książki Doroty Masłowskiej, ?Filtry? Adama Wiedemanna i wznowienie ?Lubiewa? Michała Witkowskiego. Autor albumów komiksowych: ?Hydriola? oraz ?Wrzątkun?.

Aleksandra Spanowicz (ur. 1966) absolwentka gdyńskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz  Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby). Autorka komiksów, okładek oraz ilustracje do książek. Laureatka Grand Prix OKTK w roku 1994.

Benedykt Szneider (ur. 1982) studiował na ASP w Łodzi, grafik, rysownik, twórca komiksow (mi.in. ?Diefenbach?, ?Hildskjalf?). Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie na OKTK w roku 1999 i 2000 (wraz z Jakubem Rebelką).

Przemysław Truściński (ur. 1970) studiował na WSP w Łodzi, jest współzałożycielem stowarzyszenia ?Contur?, a także wieloletnim współorganizatorem OKTK w Łodzi. Autor licznych komiksów opartych na eksperymentach formalnych (kolaż, fotografia). Twórca projektu graficznego gry komputerowej ?Wiedźmin?. Zdobywca Grand Prix OKTK w roku 1993.

Opracowanie graficzne wystawy: Tomasz Płonka

Wystawę zrealizowano przy pomocy finansowej Miasto Jelenia Góra, we współpracy z BWA Zielona Góra oraz BWA Studio Wrocław.

Wydawca katalogu: timof i cisi wspólnicy. Współwydawcy: BWA Jelenia Góra, BWA Zielona Góra, BWA Studio Wrocław.

Patronat medialny: Biuro, Format, Lampa, Ziniol, Nowiny Jeleniogórskie.

wernisaż 13 stycznia (czwartek) o godzinie 19.00
termin:13.01 - 5.02.2011
wystawa czynna od wtorku do soboty, w godz. 16.00-19.00

Czas na komiks w sieci
BWA Wrocław
piątek, 14 stycznia 2011, emilya5
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: chiisaineko, *.adsl.inetia.pl
2011/01/15 09:26:56
Hmm, niestety Łodzi nie widzę na liście miast... A szkoda.
-
2011/01/18 13:54:44
Taaa, miejsce mało znane, ale świetne, klimatyczne (jak stary lub właśnie nowoczesny i niezależny teatr, przykład dobrego zagospodarowania ruiny) i lubiące komiksy - zajrzałem tam, gdy w zeszłym roku była wystawa dużoformatowych prac samego Rebelki.

Wszystkie prace są chronione prawami autorskimi. Jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody twórcy jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) JEŻELI CHCESZ POŻYCZYĆ ZDJĘCIE W JAKIMKOLWIEK CELU - ZAPYTAJ, NAJLEPIEJ NA MAILA (KOPERTKĘ WYSTARCZY WCISNĄĆ) NA FACEBOOKU JEDYNIE BYWAM

Pixmac - agencja stockowa oferująca ponad 10 milionów obrazów.

Bank zdjęć Pixmac.pl.
Kupuj tanie zdjęcia i grafiki. Pixmac sprzedaje miliony zdjęć, ilustracji, tapet i grafik wektorowych.
To najprostszy w użyciu serwis stockowy na świecie. Kupuj bez rejestracji już w kilka minut!


MOJA WYTWÓRCZOŚĆ


MAIL


CIUT WIĘKSZE PO KLIKNIĘCIU, WYTWÓRCZOŚĆ WŁASNA

Wrocław krok po kroku

Wypromuj również swoją stronę